Jeszcze do niedawna blog był miejscem, w którym podobnie jak w pamiętniku, zapisywałyśmy swoje wrażenia z minionego dnia. Na blogach pojawiało się dużo poezji, dużo prozy która powstawała podczas chłodnych i ciemnych wieczorów, albo dużo opowieści o wspaniałych wakacjach, na których właśnie jesteśmy.

Blog stanowił swojego rodzaju internetowy pamiętnik.

Dziś blogi to nie tylko pamiętniki służące do zamieszczania zapisków i wspomnień. Kobiece blogi coraz częściej związane są z naszymi pasjami, tym co nas interesuje. Kobiece blogi zawierają coraz więcej zdjęć i filmów. O czym najczęściej piszą kobiety na swoich blogach? Mówiąc ogólnie, możemy podzielić kobiece blogi na cztery główne kategorie. Pierwsza z nich to blogi tradycyjne, na których kobiety zamieszczają swoje wspomnienia i refleksje z dnia codziennego.

Czasem opatrzone są one zdjęciami, jednak rzadko, ponieważ jeśli już wylewamy do sieci to, co czujemy gdzieś głęboko w sercu, wolimy pozostać anonimowe.

Druga kategoria, to blogi poświęcone zagadnieniom związanym z macierzyństwem. Bardzo często kobiety zakładając blog, by móc dla siebie i dla innych zapisywać relację z przebiegu ciąży, dalej z porodu, pierwszych dni opieki nad dzieckiem.

Można śmiało powiedzieć, że ten pomysł się sprawdza, ponieważ często tego typu blog trzyma się w sieci nawet przez kilka lat.

Możemy przez przykładowe pięć lat przejrzeć dokładną historyjkę, jak świeżo upieczona mama radziła sobie ze swoim dzieckiem. Kolejna kategoria kobiecych blogów, to pamiętniczki poświęcone modzie lub ogólne blogi tematyczne https://biuromh.com.pl/.

Wrzucane są tam głównie zdjęcia z inspiracjami do stylizacji, które zostały znalezione w Internecie lub zdjęcia stylizacji, które kobieta miała na sobie danego dnia.

To sposób na pochwalenie się znajomym i nieznajomym, jaki jest nasz modowy gust ale nie tylko. To również często sposób na zarobienie dodatkowego grosika, ponieważ jeśli blog jest popularny i często odwiedzany, zgłaszają się chętni z umieszczeniem na nim reklam.

Czwarta kategoria umieszczanych w sieci blogów kobiecych, to te, które poświęcone są rękodziełu i wystrojowi wnętrz. Również w większości ze zdjęciami.

Jakie są marzenia współczesnych młodych kobiet?

O czym marzy współczesna kobieta? Czy rzeczywiście chciałybyśmy przejąć zdominowany przez mężczyzn świat biznesu i polityki, a może to tylko mity i legendy? Opowiemy dwie historyjki dziewcząt, które mają na ten temat odmienne zdanie.

Myślimy, że można w nich odnaleźć dwa główne trendy, co do tego jakie są marzenia współczesnych młodych kobiet. Karina po maturze wybrała studia na uczelni technicznej, ponieważ wydawało jej się, że po tego typu ścisłym kierunku szybciej znajdzie pracę i będzie mogła szybko pozwolić sobie na samodzielne życie, bez wsparcia rodziców, na wysokim poziomie.

Zawsze była pewną siebie kobietą, która uważała, że dokładnie wie, czego chce od życia. Myślała o karierze, nie o domu i dzieciach, jak nasza druga przykładowa kobieta, Marta.

Marta postanowiła po maturze pójść na psychologię, ponieważ po pierwsze od zawsze interesowały ją aspekty związane z psychiką człowieka, a po drugie postanowiła, że chce w przyszłości pomagać ludziom, najchętniej dzieciom porzuconym przez rodziców.

Od zawsze też myślała o założeniu swojej rodziny, o którą będzie zawsze dbała jak tylko będzie mogła. Pierwsza kobieta, Karina, po skończeniu studiów bardzo długo nie mogła znaleźć pracy za wynagrodzenie, które wyobrażała sobie dla siebie po tak trudnym kierunku.

Marta z kolei zaczęła pracę dokładnie tam, gdzie chciała, za wynagrodzenie które przekraczało nawet jej oczekiwania. Karina pomyślała sobie, że jednak fajnie byłoby być kobietą, która zajmuje się tylko domem, chodzi na zakupy, gotuje, sprząta i dba o tak zwane domowe ognisko.

Marta z kolei, po spędzeniu kilku miesięcy przy opiece nad opuszczonymi dziećmi doszła do wniosku, że nigdy nie chce mieć swoich dzieci, bo opieka nad młodymi ludźmi to strasznie skomplikowana sprawa.

To tylko przykładowe historyjki dwóch kobiet, których marzenia diametralnie zmieniły się po skończeniu studiów. Bardzo często marzenia przewartościowują się, kiedy mamy styczność z rzeczywistością.

Jedna współczesna kobieta będzie marzyła o domu i dzieciach, inna o świetnie płatnej pracy, jeszcze inna pomyśli o połączeniu tych dwóch rzeczy. Co nie oznacza, że po pewnym czasie nie zmieni jednak zdania.