Browse Category For

✅ Okobiecie

Showing: 1 - 8 of 23 Articles
praca zadowolonej kobiety

Kobieta szuka pracy…

Chciałabyś znaleźć dla siebie pracę, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Wydaje Ci się że szanse kobiet na rynku pracy są gorsze niż szanse mężczyzn? Przede wszystkim, musisz uwierzyć w siebie, ponieważ bez tego trudno jest zrobić cokolwiek. Jeżeli z góry zakładasz, że Ci się nie uda, to tak właśnie z reguły się dzieje.

Szukając pracy zastanów się najpierw, o jakim stanowisku i o jakiej pracy marzysz, a jaka ewentualnie mogłaby być do przyjęcia, przynajmniej na jakiś czas, jeżeli nie uda Ci się spełnić swojego pracowniczego marzenia.

Załóżmy, że jesteś po technikum fryzjerskim, ale do tej pory poza praktykami w szkole nie miałaś doświadczenia zawodowego. Chciałabyś pracować w dobrym salonie i chciałabyś, aby Twoje fryzjerstwo przypominało sztukę, a nie po prostu przycinanie końcówek włosów. Jednak musisz znaleźć pracę, bo musisz z czegoś żyć.

Załóż sobie, jaka praca, w jakim salonie to Twoje marzenie. I zaplanuj, co się stanie jeśli w takim salonie pracy nie dostaniesz, na przykład że zdecydujesz się na pracę w zwykłym zakładzie fryzjerskim, by zdobywać doświadczenie, albo zatrudnisz się w sklepie, a w międzyczasie będziesz dalej szukać wymarzonego stanowiska. Wówczas zabierz się za przeglądanie ogłoszeń w prasie, w Internecie, w ogłoszeniach wywieszanych w Urzędzie Pracy czy Urzędzie Miasta.

Pytaj także w miejscach, w których chciałabyś pracować osobiście. To często jedna z najlepszych metod. Jeżeli nie uda się od razu, nie rezygnuj z kolejnych prób. Przykładowe zatrudnienie w sklepie na jakiś czas, lub podjęcie innej mniej wymarzonej pracy, nie oznacza że musisz robić to już do końca życia.

Kobieta z nietypowym zawodem.

Jakiś czas temu w mediach pojawiały się śmieszne nieco spoty reklamowe, które zachęcały kobiety do studiowania na kierunkach technicznych. Były spoty skierowane bezpośrednio do dziewcząt, które wybierają drogę edukacji, ale i spoty dla dziewcząt i chłopców, koedukacyjne można powiedzieć.

Zainteresowanie kierunkami technicznymi wśród kobiet wzrosło ostatnio, czym chwali się Ministerstwo Edukacji, jakoby to dzięki tym reklamom w telewizji wzrosła liczba pań na ścisłych kierunkach.

Prawda jest taka, że po prostu koedukacyjne zainteresowanie kierunkami technicznymi, ogólne zainteresowanie wzrosło.

Nic więc dziwnego, że i studentek, a dalej absolwentek Politechnik jest coraz więcej. Kobieta z nietypowym zawodem, na przykład budowlańca czy inżyniera budowy maszyn, to dziś nic dziwnego na rynku pracy.

Panie inżynier w białych kaskach na budowie czy panie inżynier projektujące instalacje gazowe do budynków, to żadna nowość i żadna nietypowość.

Jednak jeżeli zastanawiasz się nad swoją drogą kształcenia, drogą edukacji i myślisz o egzotycznym nieco zawodzie, zastanów się nad tym dobrze.

Czasami młodzi ludzie decydują się na coś, bo jest nowe i może ciekawe. Ale potem okazuje się, że to zupełnie nie ich branża, nie czują się w tym dobrze.

Jeśli chcesz być kobietą z nietypowym zawodem, to bardzo fajnie, że chcesz podjąć wyzwanie. Jednak nie możesz robić tego tylko po to, aby wzbudzić w kimś zainteresowanie. Wybierz taką drogę edukacji, która doprowadzi Cię do zawodu, który będziesz wykonywać z pasją.

Babska firma? – kobiece pomysły na działalność gospodarczą.

Coraz więcej mówi się zarówno w prasie, telewizji i Internecie o tym, że kobiety zakładają swoje własne firmy. Często są to typowo babskie firmy, to znaczy takie, które zajmują się usługami czy dystrybucją produktów tylko dla kobiet.

To dobry pomysł na biznes, o ile oczywiście mamy przygotowany dobry biznesplan i dobre rozeznanie na rynku. Na przykład otwieranie ekskluzywnego butiku z nietypowymi ubraniami na wsi, gdzie średnia wieku to 60 lat, mamy małe szanse na powodzenie.

Jeśli jednak otwieramy taki butik w dużym mieście, zainwestujemy w dobrą i profesjonalną reklamę, a nasze produkty będą dobre, mamy spore szanse na zyskanie klientek. Firmy, których usługi dedykowane są kobietom przez kobiety, rozwijają się często bardzo dobrze właśnie ze względu na to, że my nawzajem czujemy swoje potrzeby.

Załóżmy: otwieramy salon, w którym wykonywane będą tipsy, manicure i pedicure. Wiemy, że kobieta podczas takiego zabiegu chce poczuć się zrelaksowana, ale i często z kimś podyskutować, porozmawiać, pośmiać się.

To nie są usługi w stylu zakupu marchewki w sklepie, to usługi które mają za zadanie nie tylko spełnić konkretną rzecz, w tym przypadku przykładowe tipsy. Kobieta zakładając taki biznes wie, że trzeba wziąć pod uwagę właśnie przyjazną atmosferę, dobierać personel pod tym względem, zadbać o przyjazny wystrój i tak dalej.

Babskie firmy mają coraz większe powodzenie na rynku, ponieważ wzrasta zapotrzebowanie na takie właśnie usługi i produkty. Dodatkowo, kobiety są chyba nieco lepszymi psychologami od mężczyzn, potrafią doskonale odczytywać swoje wzajemne potrzeby.

Czym kierują się kobiety wybierając studia?

Czym współczesna młoda dziewczyna, kobieta, kieruje się podczas wyboru studiów? Czy jest to popularność kierunku, zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów na rynku pracy, a może szukamy kierunków najbardziej unikatowych, egzotycznych?

Jeszcze dwadzieścia lat temu przeświadczenie o tym, że dyplom dobrej uczelni daje gwarancję dobrego zatrudnienia, było bardzo silne. Ale i słuszne, bo wówczas specjalistów inżynierów na przykład było niewielu.

Dzisiaj dyplom może zdobyć w zasadzie każdy, ponieważ na rynku poza uczelniami państwowymi pojawiło się wiele uczelni prywatnych. Osób z dyplomami jest coraz więcej, a miejsc pracy dla wykształciuchów nie przybywa w aż tak zaskakująco szybkim tempie, jak samych inżynierów, magistrów i osób z licencjatem. Wybierając studia, kobieta kieruje się tym, co ją interesuje.

Chce łączyć swoją przyszłą pracę i studia z tym, co ją interesuje, frapuje, co sprawia jej przyjemność. Jeszcze niedawno modne było wybieranie kierunków w rodzaju: kulturoznawstwa, filozofii, historii sztuki. Bo kobiety interesują się kulturą, filozofią, historią. Dziś jednak kierunki te są mniej popularne, ponieważ kobiety szukają także kierunków pod względem przyszłej pracy.

Słabo jest z pracą po kierunkach humanistycznych, stwierdzono jakiś czas temu. To wygenerowało zainteresowanie w większym stopniu kierunkami ścisłymi, ale i tutaj powoli zaczyna robić się ciasno.

Kobiety starają się wybierać studia tak by były i przyjemne, i pożyteczne, i dawały dobre perspektywy zatrudnienia. Jednak jak można zaobserwować, zainteresowanie młodych ludzi studiami w ogóle, powoli zaczyna się chyba w naszym kraju wypalać.

Kobieta na utrzymaniu męża?

Czy współczesna kobieta będąca na utrzymaniu męża, która zajmuje się domem i opieką nad dziećmi, to coś uwłaczającego? Czy bycie tak zwaną kurą domową to coś złego? Coś czego można się wstydzić? Zdarzają się takie frazy, jednak często głównie od kobiet pracujących i zazdrosnych. Takich, które też chętnie posiedziałyby sobie w domu z dziećmi, będąc mamami i gospodyniami na pełny etat.

Czytając artykuły w gazetach, w sieci, podglądając kobiece blogi czy dyskusje na forach internetowych, możemy spotkać się z wieloma kobietami, które są wręcz bardzo dumne z tego, że zajmują się domem. Domowe obowiązki również mogą spełniać przyjemność i dodatkowo dawać nam satysfakcję.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji: to mąż zarabia na rodzinę, a Ty zajmujesz się domem i masz na tym punkcie jakiekolwiek kompleksy, postaraj się ich pozbyć.

Jeżeli marzysz o rozpoczęciu własnej pracy, porozmawiaj o tym z mężem, rozejrzyj się w sieci i w prasie za ogłoszeniami o pracy, która by Cię interesowała.

To od Ciebie zależy, jaką drogą w życiu pójdziesz: jeżeli chcesz nadal zostać w domu, ale masz pewien kompleks na tym punkcie, szczerze polecamy podejrzenie w sieci kobiecych blogów prowadzonych przez prawdziwe artystki domowych obowiązków i zadań.

Traktuj każdy obiad, każde pranie, każdą domową czynność jak coś dobrego co robisz dla siebie i rodziny, a nie jako przykry obowiązek i uwłaczający Twojej godności sposób na spędzanie własnego życia. Jeśli pragniesz zmian – spróbuj je wprowadzić i rozpocząć pracę. Najtrudniejszy pierwszy krok, ale jeżeli masz z nim problem w przypadku podjęcia decyzji o pracy, możesz skonsultować się z gminnym urzędem pracy i zapytać o spotkania dla kobiet lub propozycje pracy dla kobiet.

pexels nathan cowley 10891641

Podpowiadamy jak być fit i zdrowo się odżywiać.

Być fit powinniśmy przez cały rok, jednak jesień to czas, kiedy szczególnie powinniśmy o to zadbać. Regularne ćwiczenia fizyczne sprawią, że zwiększy się nasza energia i zyskamy siły witalne, co przy coraz krótszym dniu jest nieodzowne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jesienią, kiedy za oknem ciemno, a budzik nieubłaganie daje znać, że już pora wstawać, zmuśmy się i spróbujmy trochę poćwiczyć. Jeżeli rano mamy z tym problem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykupić karnet na siłownię czy na basen. Ważne, żeby nasze ćwiczenia były powtarzane regularnie, intensywnie i przez dłuższy czas, a efekty na pewno nas zaskoczą. Uwzględnijmy w jesiennej diecie owoce, których w tym czasie jest pod dostatkiem. Jedzmy je na surowo lub w postaci świeżo wyciśniętego soku. Jesień nie zawsze jest piękna, coraz więcej deszczowych dni, ale w żadnym wypadku nie rezygnujmy z uprawiania ćwiczeń. Możemy robić to także w domu, jest wiele urządzeń, które bez przeszkód można w nim postawić i wykorzystywać dla naszego zdrowia i kondycji, kiedy tylko przyjdzie nam ochota. Korzyści z uprawiania sportu jesienią jest mnóstwo, po takiej zaprawie z łatwością przetrwamy zimę.

Obuwie do biegania

Podstawową, a zarazem najprostszą zasadą przy wyborze butów do biegania jest to, by były one nieco za duże, tak by na palce pozostawało trochę miejsca. Przy pokonywaniu dłuższych dystansów stopa bardziej puchnie, dlatego nie zaszkodzi, jeśli nasze buty będą o rozmiar większe niż te, w których chodzimy na co dzień. Bardzo ważnym kryterium jest podłoże, na którym będziemy pokonywać krótsze i dłuższe dystanse. Inne buty wybierzemy do biegania po asfalcie, inne po lesie, jeszcze inne, gdy podłoże będzie mieszane. Buty, w których biegamy po asfalcie powinny cechować się doskonałą amortyzacją, zaś te do biegania w terenie, gdy amortyzacja jest naturalna, cechuje przede wszystkim bogaty bieżnik, im więcej wypustek, tym lepiej sprawdzą się na podłożu naturalnym. Do biegania w różnych warunkach najlepsze będą buty uniwersalne. Wybierając buty do biegania nie wahajmy się zainwestować w sprawdzone firmy, które produkują obuwie zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych biegaczy. Dobre buty sprawdzą się w każdych warunkach i posłużą dłużej niż te kupione na bazarze czy zwykłe tenisówki, a nasze stopy będą nam za to wdzięczne.

Sprzęt sportowy dla kobiet

Kobiety już od dawna mają swoje damskie rowery, teraz przyszedł czas na damski sprzęt do innych ćwiczeń. Gimnastyka, joga, pływanie, bieganie – te i wiele innych dyscyplin wymagają odpowiedniego, dostosowanego do damskich potrzeb sprzętu. Przede wszystkim jest on mniejszy i lżejszy od tego, którego używają aktywni panowie. Kobiety dużą wagę przywiązują też do wzornictwa, nie mówiąc o wygodzie. W związku z tym kobieca odzież sportowa charakteryzuje się bogatą kolorystyką.

Firmy sportowe oferują całe kolekcje rozmaitych koszulek, bluz, spodni, kurtek czy butów przeznaczonych specjalnie dla pań, w których nie tylko będą aktywne, ale również poczują się atrakcyjne. W sklepach jest duży wybór sprzętu do ćwiczeń siłowych, który pozwoli nam szybko spalić tkankę tłuszczową, a także wzmocnić mięśnie, przeznaczonego specjalnie dla kobiet. Jeżeli same gubimy się i nie wiemy, co wybrać, zapytajmy zaprzyjaźnionego, uprawiającego sport mężczyznę. Na pewno będzie zachwycony, że obdarzyłyśmy go zaufaniem i wybierze najbardziej dla nas odpowiedni, a zarazem najciekawszy pod względem estetycznym. Taki, z którym będzie chciało nam się ćwiczyć.

Dieta dla aktywnych

Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, sport nie jest nam straszny i ruszamy się więcej niż przeciętny człowiek, powinniśmy zadbać o właściwą dietę. Aktywność fizyczna powoduje, że tracimy cenne składniki nieodzowne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego w naszej diecie nie może zabraknąć białka oraz węglowodanów i tłuszczy, niezbędne są też witaminy i minerały. Najlepszym źródłem białka, bezcennym dla naszych mięśni, jest chude mięso, a więc cielęcina, wołowina czy drób. Nie zapominajmy o rybach, te powinniśmy jeść wszystkie, nawet tłuste! Produkty węglowodanowe, które dostarczają nam cennej energii, to przede wszystkim razowe pieczywo, kasze, makarony – nie bójmy się ich i spożywajmy jak najwięcej. Przy aktywnym trybie życia nie wolno nam zapominać o warzywach. Owoców możemy jeść mniej, ze względu na sporą ilość cukru, jaka zawierają, ale warzywa powinny na stałe zagościć na naszym stole. Dodawajmy ich śmiało do każdego posiłku, surowych lub gotowanych. Ważne też, żeby jeść mniej, ale częściej, mały posiłek spożywany co dwie – trzy godziny zaspokoi nasze zapotrzebowanie na niezbędne kalorie i dostarczy energii, tak potrzebnej przy aktywnym trybie życia.

Dla zainteresowanych Odżywianie – Anna Lewandowska – healthy plan by Ann

i ta Pani Ewa Chodakowska

Zdrowe odżywianie oparte na doświadczeniu epoznan

Sport na świeżym powietrzu

Sport na świeżym powietrzu jest niezbędny jeśli chcemy zachować zdrowie i energię na długie lata. W dzieciństwie nie wyobrażaliśmy sobie dnia bez zabawy na podwórku, z biegiem lat coraz częściej o tym zapominamy i po pracy najczęściej zapadamy się w fotel z pilotem w ręku. Nie trzeba od razu być wyczynowcem, żeby czerpać radość z uprawiania sportu w plenerze. Na początek może to być zwykły spacer czy coraz bardziej popularny nordic walking, czyli spacer z kijkami. Kiedy już to nam nie wystarczy, możemy zacząć biegać, najpierw krótkie, z czasem coraz dłuższe dystanse. Możemy umówić się z przyjaciółmi na wycieczkę rowerową – ta forma ruchu jest dla wszystkich i w każdym wieku. Ruch na świeżym powietrzu ma jednak sens wtedy, kiedy ćwiczymy w miejscach wolnych od spalin i zanieczyszczeń, wybierajmy więc do ćwiczeń parki, lasy czy plaże, wtedy na pewno zapewnimy organizmowi niezbędną ilość tlenu. Pamiętajmy również o odpowiedniej do pory roku i warunków pogodowych odzieży, w pochmurny dzień włóżmy nieprzemakalną, wiatroszczelną kurtkę, a ćwiczenie w plenerze dostarczy nam samych pozytywnych wrażeń i nie skończy się w łóżku.

Sporty zimowe

Przychodzi moment, kiedy trzeba odstawić rower czy rolki. Jednak to nie powód, żeby przestać się ruszać. Mroźna, śnieżna zima to idealna aura do uprawiania sportów zimowych. I wcale nie trzeba wysokich gór, żeby cieszyć się z białego szaleństwa. Dobrze wiedzą o tym dzieci, które gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, szaleją na sankach. Oczywiście w górach łatwiej jeździć na nartach czy snowboardzie, ale i na nizinach możemy uprawiać sport – w lesie czy w parku pobiegać na nartach lub pojeździć na łyżwach na ślizgawce. Dziś praktycznie w każdym mieście czy miasteczku jest lodowisko kryte lub na świeżym powietrzu. Wprawdzie sporty zimowe najczęściej związane są z dużą ilością śniegu, jednak grać w hokeja czy kręcić piruety z powodzeniem można pod dachem. Wielu fanów mają skoki narciarskie, których jednak samemu lepiej nie próbować, nawet jeśli skaczemy z niewielkiej, usypanej przez nas górki. Sport zimą to samo zdrowie. Sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na przeziębienia, mamy lepszą kondycję, zdrowszą skórę, a przerwa w pracy i choćby krótki wypad na narty na pewno dobrze nam zrobi i pozwoli w lepszej formie doczekać lata.

Sport i zdrowie

Zdrowy styl życia stał się ostatnio bardzo modny. Wiemy już, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma sposób, w jaki się odżywiamy, jak długo śpimy. Coraz więcej z nas ma także świadomość, jak na nasze zdrowie i samopoczucie wpływa regularne uprawianie sportu. Nie musi to być od razu sport wyczynowy, można przecież biegać, pływać, jeździć na rowerze czy zimą na nartach czysto rekreacyjnie, a na efekty poprawy stanu zdrowia nie trzeba będzie długo czekać. Regularne uprawianie sportu pozwala nam uniknąć wielu chorób. Przede wszystkim związanych z otyłością, ale nie tylko – u nadciśnieniowców systematyczne łagodne ćwiczenia powodują obniżenie ciśnienia, łatwiej nam też znieść trudy codziennego dnia, gdyż sport powoduje obniżenie poziomu stresu. Ruszając się, znacznie szybciej zrzucimy zbędne kilogramy, co usprawni nasze mięśnie i stawy. Dzięki systematycznemu uprawianiu sportu zyskamy lepszą kondycję, będziemy mniej narażeni na urazy i kontuzje, poczujemy się młodziej i zdecydowanie lepiej psychicznie. A to, jak wiadomo, ma ogromny wpływ na długość i jakość naszego życia. Zatem nie leniuchujmy, tylko znajdźmy najlepszą dla nas dyscyplinę i zacznijmy się ruszać.

Ćwiczenia wykonywane w domu

Kiedy brak nam czasu czy środków na pójście do siłowni lub na basen, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ćwiczyć w domu. Do tego rodzaju ćwiczeń możemy używać rozmaitych przyrządów, jak bieżnia czy rowerek stacjonarny, ale niekoniecznie. Wystarczą najprostsze hantle, piłki, skakanka. Jednak gdy ich nie mamy, to też żaden problem, wszystko da się przecież zastąpić. Jak w każdych innych, tak i w ćwiczeniach w warunkach domowych najważniejsza jest systematyczność.

Tylko regularna gimnastyka sprawi, że pojawi się oczekiwany przez nas efekt. Wszystko jedno, czy chcemy zgubić zbędne kilogramy, zwiększyć masę mięśniową czy ogólnie usprawnić kondycję – ćwiczmy przynajmniej trzy razy w tygodniu i w żadnym razie nie odstępujmy od tej zasady. Najprostsze ćwiczenia wykonywane w domu to znane wszystkim skłony, przysiady, pompki, skręty tułowia. Można kupić płytę DVD z zestawem ćwiczeń, mamy wtedy własnego instruktora i gimnastyka staje się przyjemniejsza lub po prostu rozłożyć karimatę i w rytm ulubionej muzyki wykonywać podskoki, skłony czy wyrzuty ramion. Najlepiej ćwiczyć w domu rano, to dostarczy nam energii na cały dzień.

Przemiana materii a sport

Tempo przemiany materii to bardzo indywidualna sprawa, wiadomo, że z wiekiem niestety staje się ono coraz wolniejsze. Możemy jednak sobie pomóc. Na przemianę materii na pewno ogromny wpływ ma to, co jemy. Im więcej spożywamy produktów bogatych w błonnik, tym przemiana materii jest lepsza. Ale nie tylko.

Nieoceniony wpływ na poprawę metabolizmu ma uprawianie sportu. Nasze mięśnie nawet podczas snu powodują spalanie kalorii. Zwłaszcza osoby starsze i ze skłonnością do nadwagi powinny zadbać o to, aby zwiększyć swoją aktywność fizyczną. W ich przypadku, kiedy inne metody zawodzą, uprawianie sportu często okazuje się zbawienne. Nie musi to być od razu sport wyczynowy, najważniejsze to wstać z fotela czy kanapy, a telewizor zastąpić na przykład rowerem. Zacznijmy małymi kroczkami, wyjdźmy na spacer, potańczmy w rytm muzyki. Później przyjdzie czas na zwiększenie intensywności ćwiczeń, jednak im bardziej będziemy zauważać efekty, tym większą będziemy mieć motywację i przyjdzie moment, kiedy nie będziemy sobie wyobrażać dnia bez zwyczajowej dawki ruchu. Nie zapominajmy też, żeby ćwicząc, pić jak najwięcej wody!

Indeks glikemiczny

W szybkim tempie rośnie liczba chorych na cukrzycę, chorzy ci powinni przywiązywać szczególną wagę do tego, aby indeks glikemiczny (IG) w spożywanych przez nich produktach był jak najniższy. Również ludzie będący na diecie odchudzającej powinni uważać, żeby nie przekroczyć IG 50. Indeks glikemiczny jest to wskaźnik, który określa wzrost poziomu cukru we krwi po dwóch godzinach od spożycia danego pokarmu. Popularne piwo ma niestety bardzo wysoki indeks glikemiczny, wynosi on aż 110. Za to bez obawy można jeść warzywa takie jak cebula, cykoria, kiszona kapusta czy ogórek – wszystkie z nich mają IG 15. Generalnie o produktach wysokoglikemicznych mówimy wtedy, gdy IG przekracza 60. Zaliczamy do nich między innymi czekoladowe batoniki (65), bułki pszenne (70), pieczone ziemniaki (95), czyli wszystko to, po co najchętniej sięgamy w przypływie głodu. W średnim przedziale wartości indeksu glikemicznego mieszczą się produkty od 40-55 jak np. winogrona (45) czy ketchup i musztarda (55). Pamiętajmy, że gotowane potrawy mają znacznie wyższy indeks glikemiczny, jedzmy więc w miarę możliwości jak najmniej przetworzone produkty, surowe warzywa i owoce.

zdrowazywnoscjedzenie

Poradnik moda i uroda — czyli jak dbać o siebie

Gdyby zapytać statystyczną kobietę w Polsce, na przykład podczas przeprowadzania ulicznego sondażu, czy moda i uroda są dla niej ważne, z pewnością odpowiedziałaby, że tak. Innej odpowiedzi udzieliłaby tylko kobieta, która na co dzień sama przed sobą szuka wymówek, aby nic dla samej siebie nie robić. Chcemy wyglądać atrakcyjnie i chcemy podobać się sobie. To przede wszystkim.

Po drugie: jest dla nas ważne, w jaki sposób odbierają nas inni. Część z nas wręcz nie wychyla nosa z domu, zanim nie zrobi sobie codziennego makijażu i nie wybierze odpowiedniej stylizacji. Uroda doceniana była już w starożytności. Już Egipcjanki podkreślały swoje oczy grubą czarną kreską i używały różnego rodzaju naturalnych barwników, aby podkreślić swoje naturalne piękno, swoją urodę. Moda także jest dla nas ważna.

Choć trendy zmieniają się z roku na wiek, a patrząc głęboko wstecz z wieku na wiek, staramy się im bacznie przyglądać i za nimi podążać. Jeszcze kilka lat temu modne były na przykład spodnie o kroju dzwonów, każda kobieta i każda dziewczyna chciała mieć takie w swojej szafie. Dziś z kolei mało która z nas by takie założyła, moda na powrót pokochała spodnie o kroju rurek, do tego rurek w wersji skinny, które niczym legginsy opinają nasze łydki, uda i pośladki. Dlaczego moda i uroda tak bardzo się dla nas liczą? Po pierwsze, jak zostało wspomniane, chcemy wyglądać atrakcyjnie i dobrze dla siebie. Za atrakcyjne i ładne chcemy być także odbierane przez innych.

Dodatkowo, kiedy wyglądamy najlepiej jak tylko możemy, czujemy się lepiej! Są takie dni, kiedy wręcz nie wyobrażamy sobie, aby moda i uroda zeszły na dalszy plan: pierwszy poważny bal, czyli studniówka, wesele w rodzinie czy wśród znajomych, okrągła rocznica związku, ważne wydarzenie w rodzaju świętowania ukończenia studiów i tak dalej. Wówczas perfekcyjny makijaż, fryzura i ubiór są dla nas niezwykle ważne. Chcemy się w takie dni czuć w stu procentach dobrze. Więc dbamy i o swoją urodę i o to, co mamy założone na sobie, czyli o modę.

Jak na co dzień dbamy o swój wygląd?

Dla większości z nas wygląd ma duże znaczenie, ponieważ kiedy czujemy się atrakcyjnie, czujemy się po prostu lepiej. Większość z nas z przyjemnością dba o swoją urodę i podąża za modą, aby uzyskać perfekcyjny wygląd. Choć w telewizji obserwujemy mnóstwo programów, w których kobiety opowiadają o swoich operacjach plastycznych, uzależnieniu od solarium, drastycznych dietach czy nałogowym chodzeniu do kosmetyczki, są to jedynie wyjątki. Pokazywane w telewizji po to, aby inne kobiety mogły przemyśleć swoje decyzje, zanim pójdą pod nóż chirurga plastycznego czy zanim zaczną nałogowo korzystać z zabiegów w SPA. Na co dzień, przeciętna Polka wykonuje kilka zabiegów, które mają na celu sprawić, by ich uroda była bardziej uwydatniona, podkreślona.

Moda, czyli nasz codzienny ubiór, to jeden z elementów, na które na co dzień zwracamy uwagę. Dobieramy ubrania tak, aby dobrze na nas leżały. Jeśli mamy idealną sylwetkę to chcemy to podkreślić, jeśli z kolei mamy jakiś kompleks w rodzaju zbyt szerokich bioder, zbyt obfitego biustu, braku talii, chcemy to zamaskować i zwrócić uwagę na to, co jest w nas najbardziej atrakcyjne. Często z męskiego punktu widzenia to co chcemy zamaskować jest atrakcyjne.

My stawiamy na modę, która zakryje nasze zbyt szerokie biodra, które są nieco większe niż dziewięćdziesiątka promowana w mediach, z kolei dla niejednego pana kształt tak zwanej gruszki jest niezwykle pociągający. Podobnie jest z kwestiami związanymi z urodą: my nakładamy dużo podkładu, pudru żeby na przykład ukryć piegi, a niejeden pan uważa, że taka usiana piegami cera jest bardzo ładna, kobieca, świeża. Na co dzień dbamy o swoją urodę i modę tak, byśmy same dla siebie wyglądały atrakcyjnie i ładnie.

To najważniejsze, aby na przykład nie podążać za modą czy trendami w makijażach bez zastanowienia, na ślepo, bez sprawdzenia czy rzeczywiście dobrze będziemy wyglądać w danym fasonie sukienki czy z danym rodzajem make up-u na twarzy. Większość z nas potrafi to obiektywnie ocenić i sprawdzić.

Moda i uroda – gdzie najchętniej robimy zakupy?

Kiedy wybieramy się do dużego centrum handlowego, na pasażach najwięcej mamy sklepów związanych z modą, urodą, dodatkowo sklepów z telefonami, sprzętami domowymi i stoisk spożywczych. Większość z nas, kiedy wybiera się do galerii handlowej, robi to aby napełnić swoją szafę z ubraniami i kosmetyczkę.

Gdzie wówczas najchętniej robimy zakupy, związane z modą i urodą? Część z nas odpowie, że jeśli chodzi o urodę, stawiamy na bardzo znane, pochodzące z zachodu perfumerie, gdzie samo wejście do środka sprawia, że później przez miesiąc czujemy na sobie drogie perfumy. Nie każda z nas może pozwolić sobie, aby kupić raz w miesiącu flakonik perfum o objętości trzydziestu mililitrów, który kosztuje trzysta złotych i więcej.

Nie każda z nas również może pozwolić sobie na to, aby uroda, inwestycja w kosmetyki, pochłonęły jej całą miesięczną wypłatę, to znaczy kupić sobie podkład do twarzy za kilkaset złotych czy cień do powiek za podobną kwotę. Panie, które na to stać, śmiało mogą chwalić się wyprawami do reklamowanych w telewizji drogich perfumerii, podobnie do równie drogich sklepów związanych z modą. Jednak przeciętna Polka, przeciętna pod względem finansów, nie samej urody czy gustu, wybiera nieco tańsze sklepy. W większości galerii handlowych możemy znaleźć drogerie, gdzie zakup kompletu kosmetyków potrzebnych do makijażu, podkładu, pudru, tuszu do rzęs, cienia do powiek i szminki, kosztuje mniej niż sto a nawet mniej niż pięćdziesiąt złotych.

Lubimy dbać o urodę i lubimy robić takie zakupy. Jednak przeważnie robimy to z głową! To samo dotyczy mody. Dla większości z nas zakup nowych spodni raz w miesiącu jest OK, ale nie wydajemy na to kolosalnych kwot. Są sklepy, znane w świecie mody, które oferują nam na przykład dżinsy w modnym fasonie za niecałe sto złotych. Możemy je spokojnie przymierzyć, sprawdzić czy nam pasują, a jeśli nawet po zakupie w domu okaże się, że to nie to czego chciałyśmy, możemy je później zwrócić lub wymienić posiadając paragon. Tak więc biorąc pod uwagę statystyczną Polkę, najchętniej robimy zakupy związane z modą i urodą tam, gdzie za mniej można kupić więcej. Wolimy mieć dwie nowe sukienki po sto złotych, niż jedną za dwieście.

Moda i uroda – czy dużo pieniędzy miesięcznie wydajemy na siebie?

Czasami robiąc bilans, na przykład roczny, ile wydałyśmy na siebie przez ten czas, może nas troszkę przerazić. Moda: kilka razy do roku nowe spodnie, nowe buty na lato, jesień i zimę, nowe bluzki, sukienki, bielizna. Uroda: kosmetyki do codziennego makijażu, demakijażu, do pielęgnacji cery, skóry, włosów, paznokci, wizyty na solarium, czasem u kosmetyczki, u fryzjera.

Kiedy podsumujemy, ile wydałyśmy na te wszystkie rzeczy podczas jednego roku, suma może być dość spora. Jednak gdybyśmy porównały tego typu wydatki na modę i urodę nas, Polek, z wydatkami na przykład Brytyjek czy Norweżek, kwota jest niewielka, więc nie mamy się czym przejmować. To chyba takie polskie podejście, nieco zabawne dla ludzi z zachodu: kiedy chcemy coś kupić dajmy na to za pięćset złotych, zastanawiamy się automatycznie, co innego można by za to mieć? Więcej innych rzeczy, może równie przydatnych.

To samo jest z podsumowaniami wydatków na modę i urodę: myślimy sobie, ile różnych rzeczy można byłoby mieć za te pieniądze wydane przez cały rok. Jedna z nas mogłaby pozwolić sobie za to na kilka weekendowych wyjazdów, inna nawet na całe, długie, wakacje gdzieś w ciepłym kraju. Jednak nie warto rozliczać siebie w taki sposób. Dla każdej kobiety to jak wygląda jest bardzo ważne, ponieważ jeśli wstając rano spoglądamy w lustro i widzimy atrakcyjną osobę, chętniej wychodzimy do pracy, do szkoły, na uczelnię, nawet na zakupy. Atrakcyjny wygląd dodaje nam pewności siebie, to niezaprzeczalne. Uroda jest dla nas ważna, dla nas samych, oraz ze względu na to w jaki sposób odbierają nas inni. Nawet jeśli mamy jakieś kompleksy, staramy się optycznie je ukryć, aby inni ich nie dostrzegli, choć w zasadzie mogliby nawet tych widzianych przez nas defektów nie zauważyć. Dotyczy to także mody. Dobieramy kroje ubrań tak, aby uwydatnić to co jest w nas ładne i ukryć to, co nam się nie podoba.

Załóżmy moda na uwydatnianie bioder za pomocą poszerzanych spódnic. Nam wydaje się, że dodanie sobie centymetrów w biodrach jest atrakcyjne i seksowne, a ktoś inny może uważać inaczej lub nawet nie zauważy tych dodanych centymetrów. Jednak wracając do tematu: to czy dużo pieniędzy wydajemy miesięcznie na modę i urodę, zależy od naszego nastawienia. My polecamy podchodzić do tematu z rozsądkiem, a wówczas wszystko będzie w porządku.

Jak wyglądać dobrze.

Chcemy wyglądać dobrze, bo wtedy czujemy się dobrze. Nasz atrakcyjny wygląd dodaje nam pewności siebie: kiedy podobamy się sobie i innym, znikają nasze kompleksy. Chętniej wówczas podbijamy świat, niezależnie od tego czy chodzi o pracę w wielkiej korporacji czy o wyjście na zakupy do dyskontu spożywczego. Moda i uroda są dla nas ważne, bo ważne jest to jak czujemy się w swoim ciele. Jak wyglądać dobrze? Co zrobić, w jaki sposób dbać o siebie, aby każdego dnia rano po przebudzeniu myśleć sobie: wyglądam świetnie? Czasami inwestujemy w urodę, chodząc na przykład na zabiegi do SPA czy na solarium, zapominając przy tym o tym, co najważniejsze. To jak się czujemy, czyli nasze zdrowie, wpływa na to w jakiej kondycji jest nasza uroda.

Sport to nie tylko dbanie o urodę w sensie ćwiczenia mięśni i pozbywania się ewentualnego tłuszczyku. To również dbanie o swoje samopoczucie od wewnątrz: serce pracuje lepiej, układ krwionośny również, nasz mózg jest dotleniony, nasze ciało czuje się dobrze, a co za tym idzie, zyskuje na tym nasza uroda.

Warto więc oprócz inwestowania w kosmetyki, zainwestować w sport, aby korzystnie wpływać na swoją urodę. Jeżeli chodzi o modę, zasada jest podobna. Moda to taka dyscyplina, dziedzina, taka rzecz, za którą nie należy podążać ślepo. Kiedy widzimy na przykład we wszystkich reklamach popularnych sklepów odzieżowych dżinsy o kroju bardzo obcisłych rurek, a na naszych nogach i pupie tego typu spodnie po prostu nie wyglądają ładnie, nie kupujmy ich tylko dlatego, że są modne. Moda to nie tylko podążanie za trendami, to także umiejętność wyboru odpowiedniego stroju, który będzie pasował nam, konkretnie do naszej sylwetki i do naszego stylu. Aby wyglądać dobrze, trzeba więc przede wszystkim czuć się dobrze.

Moda i uroda, związane z nimi trendy, nowości, stylizacje, rozwiązania, mają za zadanie pomóc nam w tym, by czuć się dobrze, atrakcyjnie i kusząco we własnym ciele. Moda i uroda to nie coś, za czym mamy podążać by wszyscy wokół widzieli, że jesteśmy na topie.

Czy inwestycja w modę i urodę się opłaca?

Za każdym razem, kiedy wydajemy pieniądze, zastanawiamy się czy aby ta inwestycja na pewno nam się opłaci. Podobnie jest z modą i urodą. Z pewnością większość z nas miała taką sytuację, że wybrała się do drogerii albo sklepu z ubraniami, wypatrzyła coś wyjątkowego tylko dla siebie, ale jednak zrezygnowała z zakupów, bo stwierdziła, że to jednak się nie opłaca. Jeżeli chodzi o modę, doskonałym przykładem są kobiety, które odwiedzają second handy, czyli sklepy z używaną odzieżą. W wielu takich sklepach moda jest niedroga. Znajdujemy sukienki, bluzki, koszule, nawet kurtki czy inną odzież wierzchnią w bardzo, bardzo niskich cenach. Zdarza się, że w sklepach z modą na wagę możemy kupić prawie nową sukienkę za niecałe pięć złotych!

Po takich zakupach, kiedy wybieramy się do galerii handlowej i widzimy piękną, modną sukienkę za dwadzieścia razy więcej, myślimy sobie, że to za dużo.

A przecież dla przeciętnej Polki wydanie stu złotych na sukienkę nie jest specjalnym, drastycznym wydatkiem. To samo zdarza się, jeśli w grę w chodzi uroda, na przykład kosmetyki do makijażu. Kiedy jesteśmy przyzwyczajone do kupowania podkładu za piętnaście złotych w zwykłej drogerii, widząc podkład lepszej marki za dziesięć razy więcej w drogiej perfumerii nawet nie myślimy, by go kupić.

Nie wyobrażamy sobie tego, by uroda aż tyle mogła kosztować. Czy inwestowanie w modę i urodę się opłaca? Oczywiście, bo kiedy czujemy się ładne, zadbane i modne, czujemy się jednocześnie po prostu lepiej. Jednak warto trzymać się tego, co podpowiada nam zdrowy rozsądek, aby później nie żałować. Jeśli umysł nam podpowiada, że moda owszem, ale nie za taką cenę, to warto go posłuchać. Podobnie jest z urodą. Dajmy na to jeśli nagle po dwudziestu pięciu latach życia z nieco garbatym noskiem stwierdzamy, że fajnie byłoby pójść do chirurga plastyka, który go wyprostuje, warto to przemyśleć. Przemyśleć w obie strony: czy nasza uroda jest warta cierpienia i wydawania mnóstwa pieniędzy, albo czy może warto trochę zainwestować by wyglądać lepiej.

Jak moda i uroda wpływają na nasze samopoczucie.

Dlaczego lubimy odwiedzać drogerie, perfumerie, sklepy z ubraniami, chodzić na solarium, jeździć do SPA czy wybielać zęby? Większość z nas odpowie, że sprawia nam to przyjemność. Ale co może być przyjemnego w wybielaniu zębów czy na przykład wyrywaniu zbyt szerokich brwi pęsetą? Przyjemny jest sam efekt! Czasami nie chodzi o same zabiegi związane z urodą, czy sam proces zakupów związany z modą. Jeśli w grę wchodzi moda, dla jednych z nas przemierzanie alejek centrum handlowego a potem wyszukiwanie odpowiedniej garderoby jest przyjemnością, dla jednych z nas niekoniecznie. Jednak efekt, to się liczy. Moda sprawia, że możemy dzięki nowej sukience na przykład poczuć się sto razy bardziej atrakcyjne. Lubimy nowości, lubimy podążać za trendami i wyszukiwać takie sezonowe hity, które będą do nas pasowały. Z urodą jest podobnie.

Mamy ochotę się sobie podobać i jesteśmy w stanie poświęcić na to zarówno dużo czasu, jak i całkiem sporo pieniędzy. Moda i uroda wpływają na nasze samopoczucie, bo wpływają na naszą samoocenę.

Gdyby zapytać kobietę, która maluje się na co dzień, każdego ranka, jak czuje się wychodząc z domu bez makijażu, odpowiedziałaby pewnie, że nieswojo i źle. Więc woli codziennie inwestować te kilka, kilkanaście minut w swoją urodę, aby czuć się po prostu dobrze. Lepiej czujemy się na przykład na plaży, kiedy nasze ciało jest zadbane i atrakcyjne, kiedy mamy fajny kostium bikini, niż kiedy na przykład zapomniałyśmy wydepilować nogi, nie podoba nam się nasza oponka na brzuchu, albo nasz strój kąpielowy ma już dziesięć lat.

Moda i uroda wpływają na to jak czujemy się każdego, przeciętnego, zwykłego dnia, ale również na to, jak czujemy się w sytuacjach wyjątkowych. Szczególnym dbaniem o urodę albo szczególnym zwróceniem uwagi na modę podkreślamy ważne dla nas sytuacje, takie jak bale studniówkowe, sylwestrowe, a już w szczególności śluby. Te dni są dla nas wyjątkowe, a moda i uroda pomagają nam to podkreślić. Dla samych siebie i dla innych, w oczach których też chcemy wyglądać dobrze.

Moda i uroda. Jak wpływają na naszą samoocenę?

Chyba najgorszym czasem w życiu kobiety, jeżeli chodzi o samoocenę, jest okres dojrzewania. Kiedy dziewczyna od dzieciństwa czuje się ładna i atrakcyjna, bo chłopcy wysyłają jej Walentynki i chcą z nią chodzić, co proponują na szkolnych dyskotekach, może przeżyć ten czas bez większych kompleksów na punkcie urody. Jednak kiedy jest odwrotnie, to ona śle kartki 14 lutego, a na żadną nigdy nie dostaje odpowiedzi, czas dojrzewania może być bardzo, bardzo trudny. To jak się czujemy pod względem urody, również mody, ma ogromny wpływ na naszą samoocenę. Dla dziewczynki w wieku 13-14 lat, wygląda to szczególnie strasznie. Moda: ma w szafie ubrania, które przypominają modę małej dziewczynki, a ona chciałaby już wyglądać jak kobieta.

Zaczynają rosnąć jej piersi, a nie wie jak powiedzieć mamie, że chciałaby już zacząć nosić stanik. Można wymieniać wiele. Uroda: inne dziewczyny mają już obfity biust, a ona ma bardzo mały. Inne dziewczyny mają taką śliczną, gładką cerę, a ona ma wykwity na twarzy których nie umie się pozbyć. Przykład takiej kilkunastoletniej dziewczynki, to przykład który pokazuje doskonale, jak moda i uroda wpływają na naszą samoocenę. Kiedy czujemy się źle w swoim ciele, nasza samoocena jest niska nie tylko jeśli chodzi o wygląd. To przekłada się również na inne aspekty życia. Gdy nasza samoocena pod względem wyglądu spada, czujemy kompleksy i trudno nam rozmawiać z ludźmi, podejmować nowe wyzwania, często nawet po prostu wyjść z domu.

Jeśli czujemy podobne wrażenia, warto pomyśleć nad zmianą swojego podejścia do mody i urody. Nigdy nie jest za późno, aby poznać czym naprawdę jest moda i czym naprawdę jest uroda. Chociaż pozornie może wydawać się to nieco śmieszne, jeśli borykasz się z niską samooceną, może warto zastanowić się nad tym, co robisz sama dla siebie nie tak? Może to właśnie uroda, w tym też moda, sprawiają że nie czujesz się sama ze sobą dobrze? Warto to sprawdzić i warto zrobić coś dla siebie, ponieważ niska samoocena utrudnia nam tylko codzienne funkcjonowanie.

Czy trzeba być bogatym, żeby wyglądać dobrze? – moda i uroda.

Moda kojarzy nam się z modelkami, z wybiegami, z projektantami i butami, które kosztują kilka tysięcy złotych. Kiedy czytamy wiadomości z show biznesu, często wpadamy w swojego rodzaju kompleks: myślimy sobie, że nigdy nie będzie nas stać na to, by wyglądać dobrze, bo przecież skoro zarabiamy tysiąc złotych miesięcznie to jak tu kupić sobie buty za trzy razy więcej?

Aby wyglądać dobrze, wcale nie trzeba być bogatym! Moda daje nam wiele możliwości. Współczesna moda jest bardzo elastyczna: trendy są nie tylko buty za kilka tysięcy czy sukienki warte połowę dobrego samochodu. To moda dla bogatych, dla ludzi show biznesu, którzy zarabiają na to swoją twarzą albo dostają propozycje wypożyczenia tego typu ciuszków za promowanie marki. Trendy są sklepy sieciówki, moda z dużych supermarketów i galerii handlowych.

Trendy jest też moda z second handów, sklepów oferujących używaną odzież, którą można wykorzystać na wiele sposobów: nosząc tak jak zostały sprzedane, przerobić na swój własny fason, wyposażyć w dżety i dodatki, które nadadzą ciuchom nowego wyglądu. Podobnie jest z urodą. Nie trzeba wydawać dziesiątek tysięcy złotych na zabiegi w SPA, na kosmetyki z najwyższej półki i wizyty u fryzjera, które kosztują tyle, ile wynosi połowa naszej pensji. Polki są oszczędne i wiedzą, jak to zrobić.

Powiedzmy SPA, które nasza uroda bardzo docenia. Możesz urządzić je sobie sama w domu, pozbywając się innych lokatorów na pewien czas. Przygotuj bajeczną kąpiel, z pachnącym płynem do kąpieli, płatkami róż, świecami. Taki relaks, chwila odpoczynku w wannie z gorącą wodą w pachnącej i przyjemnej atmosferze to już duży plus, który Twoja uroda na pewno doceni. Podobnych przykładów jest bardzo wiele. Jeśli się postarasz i odpowiesz sobie na pytanie, co dokładnie chcesz osiągnąć, moda i uroda wcale nie muszą być drogie. Nie trzeba być bogatym, żeby wyglądać dobrze. A trzeba wyglądać dobrze, żeby dobrze się czuć ze swoim ciałem, ze samym sobą. Moda i uroda to właśnie półśrodki do tego celu: inwestując w nie inwestujesz w siebie, co nie oznacza że mniejsza suma wydana na kosmetyki niż ta, którą wydają bogate modelki, to inwestycja gorsza. Jest równie dobra!

Jak nasze starania o dobry wygląd odbierają mężczyźni?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, czasami lubią być nieco złośliwi, prawda? Pewnie nie raz spotkałaś się ze słowami, stwierdzeniami w rodzaju: po co te kobiety tak się malują, balsamują, ubierają, skoro i tak wyglądają tak samo i są dalej tą samą osobą? Albo od kobiety: po co ta dziewczyna kupuje takie drogie kosmetyki skoro i tak jej uroda nic na tym nie zyskuje?

To często słowa zazdrości, nie złośliwości. Lubimy sobie czasami ponarzekać na innych albo poszukać w nich czegoś, na punkcie czego sami mamy kompleksy, a nie umiemy sobie z nimi poradzić. Jeśli chodzi o mężczyzn, oni w różny sposób odbierają nasze starania, jeśli chodzi o modę i urodę. Dla niektórych z nich faktycznie moda i uroda, to znaczy inwestycja w urodę czyli makijaż i tak dalej, to zupełnie niepotrzebne marnowanie czasu. Tak mówią, ale chętniej zawieszają oko na kobiecie, która jest zadbana, atrakcyjna, ma na sobie pasujące i dobrze leżące ciuchy, niż na przeciętnej szarej myszce, która nie rzuca się w oczy. Dla niektórych z kolei kobieta, która dba o to, jak ma się jej uroda i dba o to, co nosi na sobie, to taka jaką chcieliby mieć dla siebie.

Lubią kobiety, które zawsze są pachnące, uczesane, umalowane, dobrze ubrane. Lubią i przyznają się do tego, że kobieca moda i uroda ma jednak znaczenie. Czasami mężczyźni mają rację, jeśli zwracają nam uwagę na to, że za bardzo chcemy być do przodu. Że moda i uroda to nie wszystko, że warto czasami odpuścić.

To głównie w sytuacjach, kiedy kobieta na swoim wyglądzie koncentruje zbyt wiele uwagi, zapominając, po co tak naprawdę to robi. A dbamy o swoją urodę i zwracamy uwagę na modę, aby dobrze się ze sobą czuć.

Chcemy być atrakcyjne, ponieważ to dodaje nam pewności siebie, wzmacnia naszą samoocenę. Chcemy być dobrze ubrane, bo po prostu nam się to podoba i chcemy wyglądać ładnie i modnie. Jednak robimy to właśnie dla swojego samopoczucia i samooceny, a nie po to, żeby koncentrować na tym całe swoje życie.

Warto się starać: moda i uroda są ważne. Ale trzeba zawsze pamiętać, po co się staramy.

Przeczytaj również:

https://lova.pl/moda-i-uroda/

Książki https://www.antykwariatevos.pl/pl/c/Moda-i-uroda-poradniki/175

pani-ma-koncowki-wlosow

Na czym polega prostowanie włosów kreatyną? Kosmetyki do włosów prostowanych prostownicą

Na czym polega prostowanie włosów kreatyną? Czy warto zastanowić się nad takim zabiegiem i co dzięki niemu możemy osiągnąć? Kuracja kreatynowa, czyli prostowanie włosów kreatyną, jest zaawansowaną terapią, która pomaga przede wszystkim zregenerować nawet najbardziej zniszczone włosy i sprawić, aby wyglądały na proste, gładkie i lśniące. One po prostu takie się stają.

Terapia opiera się na zastosowaniu kreatyny, która jest głównym składnikiem i budulcem naszych włosów, skóry i paznokci. Kreatyna pomaga włosom powrócić do pierwotnego, naturalnego i zdrowego stanu. Kreatynowe prostowanie włosów, na świecie znane jest jako Brazylian Blow lub Brazilian Kreatin Treatment. Jest zabiegiem, który ma na celu wyprostować nasze włosy i sprawić, że będą wygładzone.

Następuje nie tylko optyczny efekt prostowania i wygładzania włosów, ale także prawdziwa regeneracja struktury włosów. Regeneracja jest dogłębna, a więc utrzymuje się na długo: jej efektami możemy cieszyć się przez długi czas. Kuracja kreatynowa, kreatynowe prostowanie włosów polega na tym, że kreatyna niemalże wtłaczana jest w nasze włosy przy użyciu wysokiej temperatury. Kreatyna zostaje wprasowana w strukturę naszych włosów, aby wypełnić ewentualne ubytki.

Jeśli we włosach brakuje pewnych elementów, są rysy, których gołym okiem nie widzimy bezpośrednio, ale które jednak sprawiają że włosy nie wyglądają estetycznie, kreatyna wtłoczona we włosy wnika w ubytki i nadaje im piękny, zdrowy wygląd. Produkty, których używa się do kuracji kreatynowej, nie powodują żadnych zaburzeń, ponieważ używane są do ich produkcji tylko i wyłącznie naturalne składniki.

Kosmetyki do włosów prostowanych prostownicą

. Możemy zauważyć, że u dziecka włosy są delikatne i miękkie, ich końcówki się nie rozdwajają a włosy są po prostu błyszczące. Jest tak dlatego, że u dziecka włosy jeszcze nie miały okazji spotykać się przez długi czas z promieniami UV, wysoką temperaturą generowaną przez otoczenie, słońce, czy używaną przez większość dorosłych osób, zwłaszcza kobiet, suszarką do włosów. Włosy, które mają w sobie jakiekolwiek ubytki, nie wyglądają gładko, ponieważ są zniszczone.

Gołym okiem nie widzimy ubytków i ewentualnych rys, jednak całokształt zamienia się w niekoniecznie przyjemną dla oka strukturę. Jeżeli chcemy, aby nasze włosy nie cierpiały podczas używania mocno nagrzanej prostownicy, możemy zastosować kosmetyki, które te włosy ochronią.

Z reguły mają one formę spray’u i nakładamy je na nasze włosy tuż przed stylizacją za pomocą prostownicy. Możemy znaleźć również odżywki w innej postaci, które nakładamy na włosy po umyciu, które pozostają na nich jak tradycyjna odżywka i również chronią strukturę naszych włosów przez efektami wywoływanymi przez zbyt wysoką temperaturę. Jeżeli chcesz mieć zawsze zdrowe i proste włosy, staraj się wyszukiwać kosmetyki, które zawierają w sobie dużą ilość naturalnych składników, nie składników pochodzenia chemicznego. Świetnie sprawdza się na przykład kreatyna, która jest głównym budulcem naszych włosów.

pexels aline viana prado 3491940111

Kiedy mija fascynacja i zainteresowanie jednego z fasonów.

Kiedy mija fascynacja i zainteresowanie jednego z fasonów, czy też garści dodatków, ich miejsce zajmują kolejne. Bywa oczywiście, że mamy do czynienia z „nieśmiertelnością” danego gadżetu, dodatku, lub elementu stroju. Z pewnością zaliczyć do nich można ćwieki, które naszywane, przyklejane- po prostu noszone towarzyszą nam od wielu lat. W tym sezonie królują bezwzględnie ćwieki na obuwiu damskim, oraz ćwieki na kurtkach, koszulach, spodniach, a nawet jako osobny element biżuteryjny.

Ćwieki kojarzone są głównie z rockowym stylem, ale w połączeniu z delikatną, aksamitną bluzką, lub na przykład koszulą w łososiowym kolorze stwarzają idealnie dobraną stylizacje, której nie powstydziła by się największa gwiazda. Ćwieki fantastycznie komponują się z wszelkimi dodatkami oraz drobniejszymi częściami garderoby takimi jak: paski, szelki, opaski na głowę, damskie krawaty itp. Ćwieki na paznokciach? Dlaczego nie, przecież odrobina szaleństwa nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie pomogła przełamać schematy modowe. Jeżeli jesteś osobą, która lubi łamać bariery to z pewnością ucieszy Cię fakt, że sezon zimowy obfituje we wzory geometryczne rodem z lat 60.!

Zatem retro pełna gębą

Zatem retro pełna gębą, każda z nas ma lub miała w szafie sukienkę lub spódniczkę w stylu retro! Geometria na ubraniach powraca do nas co kilka lat, zmienia się jedynie forma przekazu, oraz kolory, które uwarunkowane są teraźniejszą gamą modnych barw. Niewątpliwie w tym sezonie w geometrycznych wzorach na ubraniach, królują odcienie piasku, barwy spalonej ziemi oraz desenie, które nawiązują do naturalności skóry. Co ważne- geometryczne wzory można dobrać tak, aby w znaczny sposób poprawić wygląd naszej sylwetki.

Wszelki skosy, paski, oraz wyraźnie zarysowane wzory

Wszelki skosy, paski, oraz wyraźnie zarysowane wzory polecane są osobom szczupłym, natomiast osobom z okrąglejszą budową ciała poleca się używanie pasków w ułożeniu pionowym, oraz małych niekrzykliwych wzorów. Kategorycznie zabrania się zakładania poprzecznych lub innych zawiłych wzorów geometrycznych, które niestety zamiast poprawić wygląd sprawią, że ciało wyda się optycznie jeszcze bardziej puszyste. Istotna rolę oczywiście ogrywają dodatki, które powinny nadać animuszu i klasy nawet najbardziej pstrokatej i niesymetrycznej kreacji. Jako, że wkroczyliśmy w sezon zimowy nieodłącznym elementem każdego stroju stały się szale, kołnierze, kominy wykonane z futerka. Futrzane dodatki można łączyć na wszelkie sposoby. Czy to w formie szala, rękawiczek, obuwia, a nawet biżuterii, które na przełomie 2012/2013 roku są niewątpliwym hitem i strzałem w dziesiątkę! Moda na retro, vintage, futerka i ćwieki towarzyszyć nam będzie jeszcze przez wiele lat. To właśnie minione lata pokazały nam jak łączyć i kojarzyć ze sobą odpowiednio stroje i dodatki tak, aby wyglądać modnie i co ważne na czasie!

Problem z zarostem na twarzy u kobiet

Młodzi mężczyźni często skarżą się na to, że nie mają na twarzy zarostu a przecież są już dorośli. Kobiety z kolei skarżą się, że owłosienie zaczyna pojawiać się na ich twarzy. Jakie mogą być przyczyny problemów z zarostem na twarzy u kobiet? Jak pozbyć się wąsika lub zarostu w innym miejscu na kobiecej twarzy?

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, co zrobić jeśli masz problem z zarostem na twarzy.

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, co zrobić jeśli masz problem z zarostem na twarzy. Jeśli chodzi o przyczyny, są one z reguły podobne. To uwarunkowania generyczne, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, mogą być związane z chorobami nadnerczy, problemami z hormonami, to znaczy zbyt dużą ilością testosteronu lub z problemami związanymi z tarczycą.

Zarost często pojawia się także u pań które przeszły już menopauzę

Zarost często pojawia się także u pań które przeszły już menopauzę, ponieważ wówczas poziom hormonów żeńskich staje się niższy. Jak pozbyć się wąsika? Jak pozbyć się niechcianego zarostu i co zrobić, aby był mniej widoczny? Jeżeli wąsik jest związany z problemami z tarczycą lub z tak zwanym zespołem policystycznych jajników, często dolega nam także otyłość. Kiedy zwalczymy nieco nadmiernych kilogramów, nasze hormony będą funkcjonowały sprawniej i lepiej, a wąsik po jakimś czasie zniknie.

Jeżeli chcesz zacząć pozbywać się owłosienia by było ono mniej widoczne

Jeżeli chcesz zacząć pozbywać się owłosienia by było ono mniej widoczne, jednak nie chcesz golić wąsika, możesz poddać włoski zabiegowi wybielania. Dzięki temu zamaskujemy włoski, które pojawiły się nad naszą górną wargą. Tego typu zabieg możemy wykonać u kosmetyczki lub spróbować wykonać go samodzielnie za pomocą kremu z tak zwanym nadtlenkiem wodoru, który dostępny jest niemalże w każdej aptece.

Jeżeli owłosienie jest gęste i ciemne

Jeżeli owłosienie jest gęste i ciemne i wybielanie nie pomaga, możemy spróbować pozbyć się wąsika za pomocą kremu depilującego. Jeśli zgolimy włoski lub wydepilujemy je pęsetą, mogą pojawić się podrażnienia. Delikatne kremy do depilacji są łagodniejsze dla skóry, jeśli nie mamy alergii na składniki które są w nich zawarte, możemy wąsik wydepilować właśnie w taki sposób. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się istniejących już włosków, ale także osłabimy cebulki kolejnych włosków, a więc problem z zarostem na twarzy u kobiety stanie się mniej uciążliwy. Wąsik będzie stawał się coraz bardziej delikatny.

pexels rfstudio 3867130

Kremy na zmarszczki mimiczne – kiedy się pojawiają, jakie kremy używać?!

Zmarszczki mimiczne, jak słyszymy często w telewizji, to mikro zmarszczki, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne. Pojawiają się w okolicach oczu, przy ich zewnętrznych kącikach. U różnych osób pojawiają się one w różnym wieku: niektóre z nas, przypatrując się uważniej, mogą dostrzec je tuż po 20-tce, niektóre z kolei zobaczą je dopiero po dwudziestym piątym roku życia lub później.

Pamiętajmy, że jak w każdym przypadku, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja cery, którą wykonujemy każdego dnia. Po pierwsze opóźni to powstawanie zmarszczek mimicznych, po drugie jeśli już zaczną się pojawiać, będą mniej widoczne. Musimy pamiętać o odpowiednich kremach, ale nie tylko. Nasza skóra zaczyna się marszczyć, ponieważ traci swoją sprężystość: jest to kwestia naszego, a zatem i skóry, wieku. Jednak nie tylko: zmarszczki powstają, ponieważ nasza skóra każdego dnia kurczy się i rozciąga. Należy więc pamiętać o odpowiednim demakijażu, o peelingach, o nawilżaniu i natłuszczaniu oraz o tonizowaniu skóry.

W przypadku kremów zasada obowiązuje ta sama, co w przypadku kosmetyków do makijażu: nie wybierajmy przypadkowych produktów, tylko dlatego, że są tanie, ponieważ możemy się przez to nabawić alergii, albo skóra będzie niewłaściwie oddychać pod warstwą tych kosmetyków.

Nie oznacza to, że musimy sięgać po kremy z najwyższej półki, których cena często przekracza połowę naszej przeciętnej, polskiej pensji. Wystarczy, że będziesz kupować kremy w sprawdzonej drogerii, gdzie nie ma produktów z niesprawdzonych źródeł. Krem na zmarszczki mimiczne wybieraj tak samo, jak każdy inny. Po pierwsze, zwracaj uwagę czy na kremie jest zaznaczone, na jaką jest porę roku.

Nie warto stosować kremów na zimę latem i odwrotnie, ponieważ nie wnosi to niczego do naszej pielęgnacji. Zwracaj także uwagę, czy krem jest na dzień czy na noc. Jeśli nie ma tego zaznaczonego, to nic złego, jednak podobnie jak w przypadku pór roku, nie stosuj kremów na noc w dzień i vice versa.

Na dobrym kremie przeciw zmarszczkom, także tym mimicznym, jest zaznaczone dla osób, w jakim wieku są one przeznaczone. Jeśli masz 24 lata i dostrzegasz zmarszczki, a na kremie jest fraza 25+, to nie jest powód do obawy. Jednak nie stosuj kremów na przykład 50+, ponieważ zawierają one inne składniki odżywcze, odpowiednie dla danego wieku.

Pierwsze zmarszczki pojawiają się, kiedy nasza skóra traci swoją sprężystość. Dzieje się to nie głównie dlatego, że jest niewłaściwie nawilżona czy nieodpowiednio pielęgnowana, a dlatego, że każdego dnia nasza twarz wykonuje setki ruchów.

Mrugamy, uśmiechamy się, mówimy, pokazujemy za pomocą wyrazu twarzy nasze emocje. Skóra zgina się, rozciąga a później z powrotem kurczy w danych partiach. Można to porównać do papieru: kiedy go pozginamy, później bardzo trudno przywrócić mu gładki wygląd. Podobnie jest z naszą skórą, jeśli już pojawią się zmarszczki, trudno ich się pozbyć. Pierwsze zmarszczki, nie do końca widoczne dla naszych oczu, pojawiają się po dwudziestym roku życia.

Po dwudziestym piątym roku życia pojawiają się zmarszczki, które można już dostrzec gołym okiem. Jakich kremów należy używać? Przede wszystkim pamiętajmy, że najważniejsza jest profilaktyka. Nie oznacza to, że już od dwudziestego roku życia należy używać kremów przeciwzmarszczkowych. Pamiętajmy jednak o kilku prostych i bardzo istotnych zasadach. Po pierwsze, do mycia twarzy używajmy produktów do tego przeznaczonych, a nie na przykład mydła. Jeśli na co dzień się malujemy, najważniejszy jest odpowiedni demakijaż.

Często nie zauważamy, że na naszej twarzy pozostają resztki make up-u, nawet jeśli myjemy twarz żelem czy mleczkiem. Jeśli myjemy twarz żelem, zawsze po myciu przetrzyjmy cerę tonikiem lub mleczkiem do demakijażu i zwróćmy uwagę, czy ostatni płatek kosmetyczny, którego używamy, nie jest jeszcze brudny. Jeśli chodzi o kremy, używajmy zawsze takich przeznaczonych na daną porę roku. To ważne, ponieważ zimą naszą skórę najbardziej atakuje mróz, latem z kolei promienie UV.

Kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, stosujemy tę samą zasadę, jednak wybieramy kremy przeciwzmarszczkowe. Dobrze jest również od czasu do czasu wykonać maseczkę przeznaczoną do naszego typu cery oraz regularnie wykonywać peeling, usuwający martwy naskórek. Kremy przeciwzmarszczkowe przeznaczone są na różne pory roku, dla osób w różnym wieku oraz do różnych rodzajów, typów cery. Zwracaj na to uwagę.

legginsy i buty

Kardigan, ponczo — jakie są modne dzianiny na zimę.

Kardigany, to sweterki, które możemy rozpiąć. Mają z przodu guziki, jedne większe inne mniejsze, dzięki czemu możemy swobodnie dostosowywać strój do panującej wokół nas temperatury. Nosząc kardigan, możesz założyć pod spód niemalże wszystko. Wybierając kardigany w klasycznych krojach i kolorach, możesz założyć pod nie zwykłe t-shirty, bluzki, topy, czy sukienki, które będą wyglądały dobrze. Na chłodniejsze dni, możesz założyć pod kardigan sweterek z długim rękawem, wykonany na przykład z delikatnej bawełny. Kardigany, które dostępne są w sieciowych i markowych sklepach, a także na wszelkiego rodzaju targach czy w marketach, występują w wielu wariantach. Możesz wybrać sweterek wykonany z klasycznej tkaniny, na przykład bawełny, który będzie delikatnie otulał Twoje ciało. Jeśli wolisz coś cieplejszego, postaw na kardigan wykonany z naturalnej wełny. Upewnij się, czy rzeczywiście jest on tak przyjemny w dotyku, na jaki wygląda, czy przypadkiem nie będziesz czuła gryzienia, kiedy go nałożysz. Co do splotów wełnianych sweterków typu kardigan, jest mnóstwo fantastycznych opcji. Od małych, klasycznych oczek, po duże, siatkowe oczka, wyplatane w fantazyjny sposób. Jeśli chciałabyś mieć w swojej szafiarskiej kolekcji ponczo, zastanów się, do czego będziesz je nosiła.

Ponczo na zimę

Ponczo to z reguły część garderoby, którą nakładamy na zewnątrz, nie pod spód jakiegokolwiek innego okrycia. Pełni funkcję kurtki lub płaszcza, w zależności od tego jak długie ponczo wybierzesz – znajdziesz wiele ciekawych firm i sklepów z modą https://konin.lubin.pl/. Zastanów się, czy masz w swojej garderobie swetry, które będą pasowały do poncza, jakie masz zamiar zakupić. Pamiętaj, że zima w Polsce to nie tylko śnieg i świąteczne ozdoby nadające magicznego klimatu ulicom, ale przede wszystkim pojawiający się od czasu do czasu mróz.

Ponczo zimowe damskie

Wybierając ponczo, postaw na ciepłe tkaniny, które jednocześnie będą dla Ciebie wygodne. Dzianiny, z jakich wykonywane jest ponczo, przeważnie swoją konstrukcją przypominają materiały, które wykonane są z muliny. Nie musisz obawiać się wówczas jakiegokolwiek kłucia czy dyskomfortu.

Zimowe poncza

Pamiętaj także, że ponczo wygląda najlepiej, jeśli nie nosimy do niego golfów. Musisz więc zaopatrzyć się także w szalik, którym otulisz swoją szyję podczas mrozów. Ponczo wygląda również świetnie ze spodniami, które mają wąską nogawkę, tak zwaną rurkę. Jeśli lubisz sukienki, również nie ma przeciwwskazań. Moda, to również zabawa!

Jakie kozaki są modne na zimę

Wybierając kozaki na zimę, zwracajmy uwagę nie tylko na fasony, które są aktualnie modne, ale również na materiały, z których buty zostały wykonane. Pamiętajmy, że polska zima, podobnie jak zima w wielu innych krajach naszej strefy, to nie tylko mróz, ale i śnieg, roztopy, ulewy deszczu. Postaraj się zawsze zaopatrzyć w minimum dwie pary butów. Jedne to takie, w których swobodnie będziesz mogła chodzić po śniegu i lodzie, jeśli taki się pojawi, a inne, które przeznaczysz na cieplejsze dni bez opadów. Kozaki, które kupujesz na porę śniegu i lodu, powinny być nieprzemakalne, inaczej łatwo nabawisz się nie tylko dyskomfortu w postaci mokrych skarpet, ale i przeziębienia czy grypy.

Jakie kozaki są modne na zimę? Z pewnością doskonale sprawdzą się nieśmiertelne emu, wykonane z grubego materiału, który doskonale izoluje nasze stopy od panujących na zewnątrz mrozów.

Wąskie legginsy zimowe

Pamiętajmy, aby nosić je do wąskich spodni lub legginsów, niekoniecznie do spódnic czy szerokich spodni, pod którymi buty najzwyczajniej mogą się nie zmieścić. Jeśli chodzi o buty typowo skórzane, możemy wybrać z wielu fasonów. Do naszej dyspozycji są buty na płaskiej podeszwie, które doskonale sprawdzą się na przejściach przez miasto, kiedy na chodnikach goszczą nieusunięte warstwy lodu. Płaska podeszwa oznacza brak obcasów, nie brak bieżnika.

Buty do legginsów

Zwracajmy uwagę na to, by buty przypominały, choć odrobinę treking od spodu. Jeśli nie lubisz tego typu butów, postaw na koturny. Te, które zostały wykonane z miękkich materiałów, z pewnością nie będą się ślizgać.

Dodatkowo izolują naszą stopę od zimnego lodu czy śniegu, jest nam więc cieplej. Jeżeli chcesz wybrać obcasy, postaw na solidne słupki, które nie tylko będą wyglądały elegancko, ale jednocześnie nie sprawią, że pośliźniesz się gdzieś niefortunnie i skręcisz nogę. Co do kolorów, możesz postawić na klasyczną czerń lub brązy, lub na kolorystyczne wariacje w stylu bordo, ciemnego granatu, ciemnej zieleni czy szarości, które najmodniejsze będą w tym nadchodzącym zimowym sezonie.