Jednym z najbardziej popularnych ostatnio trendów, jeśli chodzi o farbowanie włosów, jest efekt ombre. Możemy wykonać farbowanie w taki sposób w zasadzie przy każdym kolorze włosów, poza bardzo jasnym blondem którego nie da się rozjaśnić jeszcze bardziej.

Efekt ombre polega na tym, że włosy z ciemniejszego odcienia na górze, naturalnego lub farbowanego, przechodzą płynnie w kolor dużo jaśniejszy, najczęściej blond.

Rozjaśnione końcówki wyglądają troszkę tak, jakby dawno, dawno temu całe były jaśniejsze, a teraz farba schodzi w dół przez to, że włosy odrastają. Jednak efekty, jakie zapewnia nam koloryzacja ombre są znacznie przyjemniejsze dla oka niż bardzo duże odrosty. Moda rządzi się swoimi prawami. Dotyczy to również mody na fryzury.

Jeszcze kilka lat temu włosy w stylu ombre mogłyby być przez większość osób odebrane jako brak estetyki. Dziś nawet, a może przede wszystkim, gwiazdy show biznesu i osoby publiczne decydują się na koloryzację ombre.

Mamy do wyboru złociste blondy, czy ombre w kolorach brązu. Wszystko zależy od naszego gustu i efektu, jaki chcemy uzyskać. Włosy w taki sposób możemy zafarbować nie tylko w profesjonalnym zakładzie czy salonie fryzjerskim, ale także w domu.

Kiedy wybierzemy już odcienie ombre które nas interesują i które chcemy uzyskać na włosach, możemy kupić w każdym większym sklepie z kosmetykami farbę, której możemy do tego celu użyć w domu, samodzielnie.

Farba do stylizacji ombre przygotowana jest w taki sposób, że możemy nałożyć ją bez pomocy kogokolwiek. Potrzebna będzie nam odpowiednia szczotka, którą zawiera profesjonalny zestaw do farbowania z efektem ombre. https://angama.pl/index.php/2022/01/19/problem-z-wlosami-rozdwajajace-sie-koncowki-wlosow/

Kupując farbę, dostajemy właśnie taką szczotkę, za pomocą której delikatnie nakładamy farbę na końcówki włosów.

To jak wysoko nałożymy farbę zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli chcemy rozjaśnić tylko kilka centymetrów, to tylko w tym miejscu nakładamy rozjaśniacz, jaśniejsza niż nasz bazowy odcień włosów farbę.

Jeśli marzy nam się koloryzacja ombre w większym zakresie, na przykład od połowy długości włosów, również nic nie stoi na przeszkodzie.

Farbowanie ombre w domu nie różni się niczym specjalnym od tradycyjnego farbowania, poza szczotką o której zostało już wspomniane.

Ważne jest, aby włosy były przed rozpoczęciem farbowania odpowiednio rozczesane

Jeżeli masz problemy z łupieżem https://www.intermedialna.pl/zdrowie/sposoby-na-lupiez-wlosow-jakie-sa-metody-leczenia-i-zapobiegania.html.

. Należy też pamiętać o zabezpieczeniu odzieży, ramion, ponieważ włosów po nałożeniu farby nie będziemy zwijać na przykład w kok. Będą luźno opadały na nasze ramiona, tak więc polecamy do farbowania z efektem ombre założyć na przykład stary t-shirt, nałożyć na ramiona ręcznik, który nie jest nam już potrzebny bądź wykorzystać inny rodzaj materiału.

Jeśli często farbujesz włosy w domu, opłaca się kupić specjalną narzutkę, która wygląda trochę jak mini-ponczo. Wówczas chronisz odzież i skórę przed zabarwieniami i nie jest Ci szkoda, że odrobina farby spadła Ci na ramię czy dekolt.

Farbowanie ombre w domu może być równie proste co nakładanie zwykłej farby do włosów czy szamponu do koloryzacji. Należy tylko przeczytać wcześniej uważnie instrukcję, ponieważ każda farba ma trochę inny czas, przez który pozostawiamy ją na włosach oraz inne uwagi co do nakładania.