Trendy w makijażu, podobnie jak w modzie, powracają sezonowo. W obecnym sezonie jesienno-zimowym, powróciła moda na metaliczny makijaż oczu. Jakimi kosmetykami, w jaki sposób i na jakie okazje go wykonujemy? Najbardziej popularne są kosmetyki w odcieniach złota, srebra i miedzi. Możemy wykorzystać także inną kolorystykę. Najważniejsze, to by kosmetyki, których używamy do makijażu oczu, zawierały w sobie wiele metalicznego blasku.

Cienie do oczu.

Możemy znaleźć cienie do oczu prasowane, które zawierają wiele drobinek przypominających brokat, jednak będących delikatnymi dla naszych powiek. Cienie metaliczne pojawiają się także w postaci sypkiej. Trzeba jednak wiele wprawy, by wykonać nimi makijaż w taki sposób, aby drobinki metalicznego połysku nie znalazły się po chwili na naszych policzkach, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z cieniami w ciemnych kolorach. Jeśli nie lubisz cieni prasowanych i cieni sypkich, możesz z powodzeniem zastąpić je cieniami w sztyfcie lub specjalnymi grubymi kredkami, które nakładamy na całe powieki.

Wybierasz się na karnawałową imprezę.

Jeżeli wybierasz się na karnawałową imprezę albo na wyprawę do klubu wieczorem, możesz nałożyć dowolną kombinację metalicznych cieni, aby wyglądać seksownie, promiennie i atrakcyjnie. Jeżeli nie lubisz mocnego i błyszczącego makijażu lub uważasz, że nałożenie tego typu cienia na całe powieki nie wygląda zachwycająco, wybierz kredkę do oczu lub eye liner w płynie, które zawierają metaliczne, połyskujące drobinki. Kolor kredki dobierz przede wszystkim do koloru Twoich oczu, tak aby całość do siebie pasowała.

Możesz wybrać kredkę czarną.
Wybierasz się na karnawałową imprezę. FOT PEXELS

Możesz wybrać kredkę czarną.

Możesz wybrać kredkę czarną, granatową, ciemnozieloną lub brązową, aby podkreślić kształt oka, albo wybrać kredkę dużo jaśniejszą, na przykład srebrną lub błękitną, aby rozświetlić swoje oczy. Pamiętaj, aby nie przesadzać. Jeżeli wybierasz bardzo ciemny makijaż oczu, nie dobieraj do niego równie ciemnej szminki lub błyszczyka. I odwrotnie, jeżeli Twoje oczy są delikatne, możesz wybrać ciemniejszą szminkę i Twoja twarz będzie wyglądała świetnie. Moda na metaliczny makijaż oczu to dobre rozwiązanie dla każdej z nas, nieważne czy jesteś blondynką, szatynką, brunetką czy masz rude włosy.

Makijaż dopasowany do koloru oczu.

Cienie i inne kosmetyki, jakich używamy do makijażu oczu, powinny przede wszystkim podkreślać naturalny kolor naszych oczu. Makijaż dopasowany do koloru oczu sprawia, że nasze powieki wyglądają atrakcyjnie, a tęczówki oczu stają się bardziej uwydatnione, podkreślone, promienne. Jeśli użyjesz cienia, który nie będzie odpowiedni do Twojego typu urody, możesz przygasić swoje spojrzenie, które straci wyrazistość. Warto jednak czasami sięgnąć do rozwiązań, które stawiają na kontrast. W jaki sposób dobieramy makijaż dopasowany do koloru naszych oczu?

Jeśli masz oczy niebieskie, błękitne lub szare.

Jeśli masz oczy niebieskie, błękitne lub szare, z pewnością będzie do Ciebie pasować grafit, kolor szary, błękit i róż. Doskonale sprawdzi się także kolor srebrny, który podkreśli barwę Twoich oczu. Jeśli chcesz postawić na kontrast, wybierz kolor miedziany, rdzawy, pomarańczowy, złoty lub brązowy. Możesz użyć także ciemnych różów, fioletu i czerni, która sprawdza się przy każdej okazji. Jeżeli masz bardzo jasne tęczówki i oprawę oczu, używaj takich cieni i kosmetyków do oczu, które mają chłodny odcień. Powinnaś unikać kolorów neonowych i jaskrawych.

Nie przesadzaj z kredką do oczu.

Nie przesadzaj z kredką do oczu: linia namalowana na powiekach powinna być cienka, podkreślać Twoje oczy, a nie je przygaszać. Jeśli cieszysz się oczami zielonymi, świetnie sprawdzą się przede wszystkim odcienie granatu, brązu oraz fioletu. Możesz używać także odcienia złotego i srebrnego, jednak w połączeniu z inną barwą. Jeśli masz oczy ciemnobrązowe, w zasadzie będzie pasował do Ciebie każdy kolor. Możesz postawić na makijaż delikatny, w odcieniach jasnych kolorów lub na mocny, intensywny makijaż, który z pewnością nie będzie tłumił Twojego spojrzenia. Kobietom o brązowych oczach z pewnością nie zaszkodzi bardzo mocny makijaż.

W przypadku oczu piwnych.

W przypadku oczu piwnych również będą pasowały odcienie fioletu, dodatkowo szarości, zieleni oraz granatu. Staraj się dobierać makijaż oczu w taki sposób, aby Twoje oczy były podkreślone, aby ich kształt był uwydatniony. Jeśli nie jesteś pewna, jaki makijaż będzie Ci pasował, możesz kupić w drogerii zestaw tańszych cieni, małą paletkę i poeksperymentować co nieco przed lustrem. A kiedy odnajdziesz swoje ulubione kolory, wybierzesz się na prawdziwe kosmetyczne zakupy.