Kiedy mija fascynacja i zainteresowanie jednego z fasonów, czy też garści dodatków, ich miejsce zajmują kolejne. Bywa oczywiście, że mamy do czynienia z „nieśmiertelnością” danego gadżetu, dodatku, lub elementu stroju. Z pewnością zaliczyć do nich można ćwieki, które naszywane, przyklejane- po prostu noszone towarzyszą nam od wielu lat. W tym sezonie królują bezwzględnie ćwieki na obuwiu damskim, oraz ćwieki na kurtkach, koszulach, spodniach, a nawet jako osobny element biżuteryjny.

Ćwieki kojarzone są głównie z rockowym stylem, ale w połączeniu z delikatną, aksamitną bluzką, lub na przykład koszulą w łososiowym kolorze stwarzają idealnie dobraną stylizacje, której nie powstydziła by się największa gwiazda. Ćwieki fantastycznie komponują się z wszelkimi dodatkami oraz drobniejszymi częściami garderoby takimi jak: paski, szelki, opaski na głowę, damskie krawaty itp. Ćwieki na paznokciach? Dlaczego nie, przecież odrobina szaleństwa nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie pomogła przełamać schematy modowe. Jeżeli jesteś osobą, która lubi łamać bariery to z pewnością ucieszy Cię fakt, że sezon zimowy obfituje we wzory geometryczne rodem z lat 60.!

Zatem retro pełna gębą

Zatem retro pełna gębą, każda z nas ma lub miała w szafie sukienkę lub spódniczkę w stylu retro! Geometria na ubraniach powraca do nas co kilka lat, zmienia się jedynie forma przekazu, oraz kolory, które uwarunkowane są teraźniejszą gamą modnych barw. Niewątpliwie w tym sezonie w geometrycznych wzorach na ubraniach, królują odcienie piasku, barwy spalonej ziemi oraz desenie, które nawiązują do naturalności skóry. Co ważne- geometryczne wzory można dobrać tak, aby w znaczny sposób poprawić wygląd naszej sylwetki.

Wszelki skosy, paski, oraz wyraźnie zarysowane wzory

Wszelki skosy, paski, oraz wyraźnie zarysowane wzory polecane są osobom szczupłym, natomiast osobom z okrąglejszą budową ciała poleca się używanie pasków w ułożeniu pionowym, oraz małych niekrzykliwych wzorów. Kategorycznie zabrania się zakładania poprzecznych lub innych zawiłych wzorów geometrycznych, które niestety zamiast poprawić wygląd sprawią, że ciało wyda się optycznie jeszcze bardziej puszyste. Istotna rolę oczywiście ogrywają dodatki, które powinny nadać animuszu i klasy nawet najbardziej pstrokatej i niesymetrycznej kreacji. Jako, że wkroczyliśmy w sezon zimowy nieodłącznym elementem każdego stroju stały się szale, kołnierze, kominy wykonane z futerka. Futrzane dodatki można łączyć na wszelkie sposoby. Czy to w formie szala, rękawiczek, obuwia, a nawet biżuterii, które na przełomie 2012/2013 roku są niewątpliwym hitem i strzałem w dziesiątkę! Moda na retro, vintage, futerka i ćwieki towarzyszyć nam będzie jeszcze przez wiele lat. To właśnie minione lata pokazały nam jak łączyć i kojarzyć ze sobą odpowiednio stroje i dodatki tak, aby wyglądać modnie i co ważne na czasie!