Młodzi mężczyźni często skarżą się na to, że nie mają na twarzy zarostu a przecież są już dorośli. Kobiety z kolei skarżą się, że owłosienie zaczyna pojawiać się na ich twarzy. Jakie mogą być przyczyny problemów z zarostem na twarzy u kobiet? Jak pozbyć się wąsika lub zarostu w innym miejscu na kobiecej twarzy?

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, co zrobić jeśli masz problem z zarostem na twarzy.

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, co zrobić jeśli masz problem z zarostem na twarzy. Jeśli chodzi o przyczyny, są one z reguły podobne. To uwarunkowania generyczne, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, mogą być związane z chorobami nadnerczy, problemami z hormonami, to znaczy zbyt dużą ilością testosteronu lub z problemami związanymi z tarczycą.

Zarost często pojawia się także u pań które przeszły już menopauzę

Zarost często pojawia się także u pań które przeszły już menopauzę, ponieważ wówczas poziom hormonów żeńskich staje się niższy. Jak pozbyć się wąsika? Jak pozbyć się niechcianego zarostu i co zrobić, aby był mniej widoczny? Jeżeli wąsik jest związany z problemami z tarczycą lub z tak zwanym zespołem policystycznych jajników, często dolega nam także otyłość. Kiedy zwalczymy nieco nadmiernych kilogramów, nasze hormony będą funkcjonowały sprawniej i lepiej, a wąsik po jakimś czasie zniknie.

Jeżeli chcesz zacząć pozbywać się owłosienia by było ono mniej widoczne

Jeżeli chcesz zacząć pozbywać się owłosienia by było ono mniej widoczne, jednak nie chcesz golić wąsika, możesz poddać włoski zabiegowi wybielania. Dzięki temu zamaskujemy włoski, które pojawiły się nad naszą górną wargą. Tego typu zabieg możemy wykonać u kosmetyczki lub spróbować wykonać go samodzielnie za pomocą kremu z tak zwanym nadtlenkiem wodoru, który dostępny jest niemalże w każdej aptece.

Jeżeli owłosienie jest gęste i ciemne

Jeżeli owłosienie jest gęste i ciemne i wybielanie nie pomaga, możemy spróbować pozbyć się wąsika za pomocą kremu depilującego. Jeśli zgolimy włoski lub wydepilujemy je pęsetą, mogą pojawić się podrażnienia. Delikatne kremy do depilacji są łagodniejsze dla skóry, jeśli nie mamy alergii na składniki które są w nich zawarte, możemy wąsik wydepilować właśnie w taki sposób. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się istniejących już włosków, ale także osłabimy cebulki kolejnych włosków, a więc problem z zarostem na twarzy u kobiety stanie się mniej uciążliwy. Wąsik będzie stawał się coraz bardziej delikatny.