Sporty wodne pozwalają na przeżycie ekscytujących chwil w pięknym otoczeniu natury. Coraz większą popularnością cieszy się wing foil. Ta dyscyplina to mieszanina kitesurfingu, windsurfingu i foilboardingu. Dowiedz się, jak zacząć przygodę z wing foilem i jakie wyposażenie będzie do niego potrzebne. 

Gdzie najlepiej na kurs wing foila?

Zastanawiasz się, czy są dostępne kursy wingfoila dla dorosłych? Warto zadbać wcześniej o techniczne przygotowanie. Wing foil to połączenie kilku dyscyplin, takich jak foilboarding, kitesurfing i windsurfing. Jego uprawnianie polega na utrzymywaniu się na wodzie za pomocą wypornej deski i specjalnego skrzydła napompowanego powietrzem i foilem. Zanim jednak spróbujesz sił w tej dyscyplinę, zapisz się na kurs wing foi Surfpeople.pl

Podczas niego doświadczeni instruktorzy przekażą Ci niezbędną wiedzę do uprawiania tego sportu.  Nauka wing foil jest szczególnie popularna w nadmorskich miejscowościach, takich jak Chałupy, Jastarnia i Helu.  Co więcej – nigdy nie jest za późno, aby podjąć się kursu. Zdarzają się uczestnicy w wieku nawet 67 lat. Kurs wingfoila jest zarówno skierowany dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rodzice mogą zapisać dzieci od 8 roku życia. 

Trener wing foil powinien mieć duże doświadczenie i zdolność przekazywania wiedzy. Ponadto istotne jest bezpieczeństwo podczas nauki tego sportu. Warto wybrać ośrodek szkoleniowy, który zapewnia asekurację i ciągły kontakt radiowy kursanta z instruktorem. Korzystnie zdecydować się na szkolenie, podczas którego zapewnione są wszelkie niezbędne narzędzia do uprawiania tej dyscypliny. Dzięki temu nie musisz inwestować w wing foil, zanim nauczysz się techniki. Dobre ośrodki szkoleniowe na czas kursu zapewniają:

 • piankę neoprenową,
 • kamizelkę,
 • kask,
 • kompletny sprzęt wing foil.

Nie musisz też decydować się w ciemno na pełen kurs wing foila. W Chałupach znajdziesz ośrodki oferujące godzinne spotkania z instruktorem. W efekcie pierwsze kroki wing https://surfpeople.pl/wing-surfing-nauka-i-pierwsze-kroki-wing-czesc-1/  foil będą za Tobą!

W zależności od Twojego budżetu i doświadczenia w sportach wodnych możesz także zdecydować się na pakiety:

 • 4-godzinne,
 • 8-godzinne,
 • 12-godzinne,
 • 16-godzinne.

Tryb nauki również zależy od Ciebie. Wśród dostępnych opcji znajdziesz naukę indywidualną lub w grupie. 

Co ciekawe kurs wing foila nie jest kierowany tylko dla początkujących. Dobre ośrodki szkoleniowe oferują naukę zarówno dla tych, którzy dopiero próbują swoich sił w tym sporcie, jak i doświadczonych adeptów wing foila.

Ile kosztuje wing foil?

Zastanawiasz się, jaki jest koszt szkolenia wing foil? Jest to uzależnione od kilku elementów, takich jak:

 • liczba godzin,
 • tryb zajęć,
 • zapewniany sprzęt i akcesoria do wing foila,
 • sezonu,
 • dodatkowych usług, takich jak zakwaterowanie.

W miejscowościach: Hel, Chałupy i Jastarnia cena kursu wing foil zaczyna się nawet od około 130 zł za godzinę przy wyborze pakietu grupowego z 16 godzinami szkolenia. Nieco więcej zapłacą osoby preferujące indywidualny tryb nauki. 

Jeśli polujesz na atrakcyjną cenę kursu wing foil poszukiwania zacznij jak najwcześniej. Przed sezonem możesz liczyć na korzystne rabaty, które obniżają koszt nawet o 10%. Niektóre ośrodki również wliczają w cenę szkolenia zakwaterowanie. Dzięki temu zapiszesz się na bardzo dobre szkolenie taniej!

Jakie są ceny wyposażenia do wing foil?

Szkolenie wing foil to jedno, ale zastanawiasz się, ile kosztuje wyposażenie do tego sportu? Przed kursem lepiej nie rób zakupów. W dobrym ośrodku szkoleniowym otrzymasz sprzęt na czas nauki. Dzięki temu na własnej skórze się przekonasz, na jakich produktach najlepiej Ci się uprawia ten sport. Dopiero po tym, jak nauczysz się techniki i przekonasz się, że to idealna dyscyplina dla Ciebie – rusz na zakupy. Podpytaj trenerów – z pewnością polecą Ci nie tylko odpowiedni sprzęt, ale też dobry sklep z produktami do wing foila. W końcu wysokiej jakości deska, pianka, kask, skrzydło i foil mają wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów wodnych. Warto też zadbać o przydatne akcesoria, jak np. wodoodporne aquapacki (https://surfpeople.pl/sklep/258-aquapacki) do przechowywania telefonu czy dokumentów.