Myślisz o zorganizowaniu przyjęcia komunijnego dla Twojego dziecka? Zastanawiasz się kiedy rozpocząć przygotowania i zarezerwować salę? Komunie w Polsce odbywają się w maju, a więc w miesiącu, który chętnie wybierany jest także na śluby, mimo braku literki R w jego nazwie.

Komunia w lokalu – dobre rozwiązanie

Dzisiejsi młodzi ludzie są mniej przesądni, a maj to przecież piękny miesiąc. Dlatego jeżeli myślisz o zorganizowaniu komunii Twojego dziecka w jakimś lokalu, powinnaś rozejrzeć się za rezerwacją już w pierwszych miesiącach roku kalendarzowego, ponieważ później może być już za późno.

Sale na komunię

Zwłaszcza, jeśli masz na oku wymarzoną restaurację lub salę, w której chcesz wyprawić tę ważną dla całej rodziny uroczystość, jaką jest komunia. Po pierwsze, sale tego typu rezerwowane są na wesela przez pary młode, ponieważ nie wszyscy wyprawiają wielkie wesela wynajmując całe hotele.

Po drugie, na mniejszych salach również chętnie organizowane są imprezy urodzinowe, imieninowe, czy związane z innymi okazjami. Lepiej więc pomyśleć o rezerwacji wcześniej, aby później się nie rozczarować. Jeżeli zastanawiasz się, czy zorganizować przyjęcie komunijne w domu czy gdzieś w restauracji, czy na wynajętej sali z zamówionym kateringiem, rozejrzyj się wśród cen, które wcale nie są takie wysokie.

Kiedy rezerwować sale na komunię

Jeżeli zapraszasz dużo osób, warto zarezerwować salę znacznie wcześniej, ponieważ trudno byłoby zorganizować komunię w dwupokojowym mieszkaniu, jeśli wybiera się do nas z odwiedzinami cała rodzina z całego kraju. Rozejrzyj się wśród ofert i postaraj się o zarezerwowanie sali na komunię z wyprzedzeniem.

Jeżeli szukasz dobrego lokalu w Poznaniu na pierwszą komunię świętą, jednym z łatwiejszych sposobów, aby ją znaleźć to wpisanie w wyszukiwarkę sale na komunię Poznań, albo lokale do wynajęcia na komunię Poznań, ujrzymy wiele ciekawych propozycji.

Komunia w domu czy w lokalu

Twoje dziecko będzie podchodziło w niedługim czasie do sakramentu komunii świętej, a Ty zastanawiasz się, czy zorganizować przyjęcie z tej okazji w domu czy w lokalu? Podpowiemy, jak wybrać i jaką podjąć decyzję bez specjalnego frapowania się. Przede wszystkim zastanów się, ilu gości przewidujesz na komunii?

Czy Twoja rodzina to wiele osób, które zjadą się z całego kraju i za granicy, czy raptem kilka najbliższych osób? Masz zamiar zaprosić na przyjęcie także bliskich przyjaciół rodziny, sąsiadów, znajomych?

Mała komunia w domu/mieszkaniu

Jeśli przyjęcie odbywać się będzie na kilka osób, możesz śmiało spróbować zorganizować sobie przyjęcie w domu. Nawet jeżeli nie jesteś mistrzem cukiernikiem, tort z tej okazji śmiało możesz zamówić w cukierni, kilka przekąsek i dania obiadowe możesz spróbować zrobić sama albo zamówić z restauracji w formie kateringu. Jeśli goście to raptem kilka osób, wynajem dużej sali nie będzie miał sensu, jednak możesz spróbować wynająć malutką salę w restauracji, gdzie zamówisz odpowiednie menu i ustalisz z właścicielami dekoracje tak, aby były one związane z atmosferą komunii. Jeżeli zapraszasz na takie przyjęcie wiele osób,

Twój dom albo mieszkanie mogą okazać się po prostu za małe. Komunia to nie wesele, bez hucznych zabaw i tańców, jednak zawsze musi znaleźć się trochę miejsca, chociażby dla głównego bohatera tego dnia, czyli dziecka, które będzie chciało się trochę pobawić, zwłaszcza jeśli gośćmi będą też inne dzieci. Wówczas lepiej postawić na komunię w lokalu, unikając ścisku i chaosu.

Pierwsza Komunia Święta, co warto wiedzieć

Co warto wiedzieć na temat Pierwszej Komunii Świętej? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że to pierwszy sakrament Twojego dziecka, do którego podchodzi ze świadomością. Mamy na myśli to, że dziecko bierze udział w lekcjach religii, wie czym jest Kościół, jego wiara. Tak więc pamiętaj, aby nie zapominać podkreślać tego, co z pewnością podkreśla także katecheta lub ksiądz przygotowujący dziecko do sakramentu: chodzi o wiarę, nie o świetną zabawę.

Komunia święta – prezenty

Oczywiście przyjęcie z okazji komunii, prezenty, odwiedziny rodziny, to nic złego. Jednak należy zawsze podkreślać dziecku, że najważniejszy w tym momencie jest sakrament.

Dziecko będzie do niego przygotowane przez księdza, tak więc będzie wiedziało na czym polega sam sakrament. Jeżeli chodzi o przygotowania od strony technicznej, tej drugiej, nie duchowej, musisz pamiętać o stroju, albie lub garniturku dla chłopca, czy sukience dla dziewczynki, pamiętaj o kupieniu świętej książeczki, obrazka, różańca. Jeżeli decydujesz się na urządzenie przyjęcia w domu, spraw by to był dzień Twojego dziecka, by to one było w tym dniu najbardziej szczęśliwe i by czuło, że to dla niego właśnie to przyjęcie.

Przyjęcie komunijne

Jeśli wybierasz na tę okazję jakiś lokal, również uprzedź, że będzie to przyjęcie komunijne, nie urodzinowe, aby nastrój był utrzymany w odpowiednim klimacie. Dziecko z pewnością będzie wówczas wspominało komunię jako ważny dzień w życiu, miłą okazję na spotkanie z bliskimi, a także dzień dobrej zabawy, dzień z mnóstwem prezentów, taki dzień który warto będzie później innym opowiadać i wspominać.