Wybierasz się niedługo na wesele i zastanawiasz się, jaką wybrać sukienkę? Moda ślubna i weselna jest bardzo zróżnicowana. Wybór stroju zależy przede wszystkim od tego, jaki charakter będą miały uroczystości.

Część z młodych par decyduje się na tradycyjny ślub i wesele w stylu pałacowym, wówczas najlepiej jest postawić na klasyczną, nieco dłuższą sukienkę. Jeśli wesele odbywa się w stylu bardziej klubowym, niż pałacowym, możemy postawić nawet na klasyczną mini i będziemy wyglądać odpowiednio.

Jaką sukienkę na wesele wybrać?

Najważniejsze, to wybrać taką sukienkę, w której będziemy czuły się wygodnie. Jeśli źle czujesz się w gorsetach i sukienkach, które są bardzo przyległe do ciała, możesz postawić na przykład na fason, który składa się z kilku luźnych falban. Doskonale sprawdzi się zestaw dość obcisłej spódnicy, na którą nakładamy luźną w talii bluzkę.

Dobrze dobrana sukienka na wesele ukrywająca niedoskonałości w talii

Są dostępne takie zestawy, które na pierwszy rzut oka wyglądają na sukienkę, jednak składają się z dwóch osobnych części: spódnicy z obcisłą i wysoką talią i bluzki, która nie podkreśla bardzo brzucha i wcięcia w talii.

Jeżeli chodzi o kolory, unikamy raczej bieli, która jest zarezerwowana dla panny młodej, nawet jeśli ślub odbywa się tylko w urzędzie miasta. Podobnie jest z odcieniem kremowym i beżowym, który jest równie chętnie wybierany przez panny młode. Wybór koloru sukienki zależy od Twojego gustu.

Czarna lub granatowa sukienka na wesele

Nie ma nic złego w sukience w kolorze czarnym czy granatowym, czerwonym, purpurowym czy fioletowym. Na ślub i wesele ubieramy się elegancko, a w każdej kolorystyce możemy osiągnąć taki efekt.

Propozycje sukienek na wesele :