Szukasz ciekawego pomysłu na majówkę, ale nie bardzo wiesz gdzie wyjechać? Czy majówka nad morzem albo majówka w górach to jedyne opcje, czy są jeszcze inne alternatywy?

Przede wszystkim, kiedy decydujemy się na wyjazd z jakiejkolwiek okazji, przeważnie pierwsza rzecz, jaka przychodzi nam do głowy, to góry albo morze. Zastanów się jednak, czy kiedy jesteś nad morzem albo w górach, to faktycznie korzystasz z uroków tych miejsc, czy po prostu spędzasz ten czas jak zwykle, a tylko fakt, że jest na przykład długi weekend i że jesteś poza domem, jest wyznacznikiem wyjazdu?

Zdarza nam się, że majówka nad morzem jest bardzo zimna, na morze możemy sobie tylko popatrzeć, ale nie za długo, bo gdybyśmy mieli spędzać kilka godzin na plaży w chłodnym wietrze, to skończyłoby się to przeziębieniem. Z kolei majówka w górach to dla nasz często jedynie obserwowanie gór, ale z dołu: nie wspinamy się na szczyty, a jeżeli ewentualnie jest okazja przejechać się wyciągiem w górę, to korzystamy z tego. A więc gdzie na majówkę? Majówka z dziećmi w typowych miejscach, a może wybrać coś innego? Fajnie jest pomyśleć o wyjeździe w miejsce, gdzie dla dzieci będą atrakcje: na przykład wesołe miasteczko, różnego rodzaju parki zabaw w stylu parków wspinaczkowych przeznaczonych dla dzieci. Długi weekend fajnie jest spędzać aktywnie, zwłaszcza że nasze dzieci często spędzają mnóstwo czasu przed komputerami, laptopami i tabletami, zamiast biegać po podwórku i bawić się z kolegami. Szukaj więc miejsc gdzie wyjechać tak, aby można było tam spędzać czas aktywnie i z pożytkiem.

Wycieczka rowerowa.

Kiedy zaczyna się wiosna, zaczyna się też sezon na wycieczki rowerowe. Często zniechęca nas do tego brak zorganizowania, to znaczy nie umiemy sobie wyobrazić, jak się przygotować na wycieczkę rodzinną z dzieckiem, a tym bardziej jeśli ma być to wycieczka rodzinna, na którą musimy wybrać się razem z psem, którego nie mamy gdzie zostawić. Kiedy wybieramy się na wycieczkę z dzieckiem, które jest jeszcze malutkie, nie ma dużego problemy: malucha wsadzamy do wygodnego fotelika, które jedno z nas ma przypięte do swojego roweru. Starsze dziecko chciałoby już jeździć samo, a więc na przykład jednodniowa, dłuższa wycieczka może być dla niego sporym wysiłkiem.

Musisz wiedzieć, że dla dzieci wysiłek fizyczny jest oczywiście zdrowy, ale nie można z nim przesadzać. Dziecko, choć na co dzień tryska energią, której ma naprawdę sporo, może dość szybko zmęczyć się i zniechęcić do dalszej jazdy. A więc gdzie najlepiej jest wybrać się na wycieczkę? Co będzie najlepsze dla dzieci? Jak się przygotować do wycieczki, jakie zabrać jedzenie, o czym pamiętać? Wybierajcie się w miejsca, w których można nie tylko pojeździć na rowerze, ale też pobawić się w inny sposób.

Na przykład postanówcie sobie, że dotrzecie w wybrane miejsce i urządzicie sobie fantastyczny piknik. Przygotuj jedzenie, które będzie już gotowe do zjedzenia, wystarczy rozłożyć kocyk, wyjąć przekąski i po prostu zrelaksować się trochę na wolnym powietrzu. Jeśli w okolicy macie jakiś sympatyczny zaułek, na przykład zamek, czy pałacyk, który można dowiedzieć się, wybierzcie to miejsce na wycieczkę, aby były dodatkowe atrakcje, aby było co obejrzeć i co zwiedzać.

Weekend z rodziną.

Masz zamiar zorganizować ciekawy weekend z rodziną, ale skończyły Ci się pomysły? Czy na weekend z dziećmi koniecznie musimy się wybierać tylko nad morze, albo tylko w góry, a poza tym czy jest co robić w górach, czy nad morzem na przykład na początku maja, kiedy nie jest jeszcze często wcale gorąco? Gdzie spędzić weekend, gdzie się wybrać? Całe szczęście, turystyka, nasza Polska turystyka rozwija się coraz bardziej. Możemy znaleźć całą masę ogłoszeń, w których oferowane są nam domki, albo pokoje do wynajęcia, które możemy wynająć naprawdę tanio. Nie trzeba przejmować się noclegiem, bo zawsze szybko go znajdziemy. To nie prawda, że osoby wynajmujące nam domki i pokoje często odmawiają krótkich wycieczek na weekend, to znaczy kiedy przyjeżdżamy tylko na dwa dni, to spoglądają na nas niechętnie.

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę, na weekend z dziećmi, fajnie jest poszukać miejsca, w którym dzieci będą mogły nie tylko odpocząć, ale też poszaleć i pobawić.

Szukaj miejsc, w których będzie co robić: gdzie jest co zwiedzać, gdzie można zobaczyć ciekawe rzeczy, albo znaleźć ciekawe rozrywki, na przykład parki linowe, czy podobne zakątki, w których możemy z dziećmi spędzać czas aktywnie, a co za tym idzie pożytecznie. Polska ma takich miejsc naprawdę wiele i wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć. Takie miejsca możemy znaleźć nie tylko nad morzem czy w górach, bo i na przykład na po śląsku, który uważa się za część kraju, w której króluje tylko i wyłącznie ciężki przemysł i nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia. Cała Polska jest ciekawa!