Odzież ciążowa powinna być dla nas przede wszystkim wygodna, ponieważ dobrze wiemy, że noszenie w swoim brzuszku dodatkowych kilogramów może być męczące, nie ma co dodatkowo obciążać się niekomfortową odzieżą. Ubrania ciążowe przede wszystkim nie mogą nas uwierać w brzuch i nie mogą utrudniać nam wykonywania codziennych czynności. Poza tym chcemy, aby nasze ciążowe stylizacje były równie modne i piękne, co te sprzed ciąży. Ciąża nie jest ani chorobą, ani żadnym obciążeniem, które miałoby nas skazywać na zaniedbywanie siebie. W ciąży też chcemy wyglądać ładnie i seksownie, kobieco.

Aby wybrać dla siebie dobre ubrania ciążowe, stawiamy przede wszystkim na komfort. Najlepiej, jeśli nasze ubrania wykonane są z materiałów, które są jak najbardziej naturalne. Wtedy nasze ciało czuje się w nich dobrze, skóra może swobodnie oddychać i dodatkowo nic nie krępuje naszych ruchów. Jeżeli wybierasz spodnie, staraj się, aby miały niski stan w przypadku jeansów albo sztruksów, czy spodni z innego sztywnego dość materiału, aby nie uciskały Twojego ciążowego brzuszka.

W przypadku spodni wykonanych z miękkich materiałów, na przykład coraz modniejszych spodni sportowych, ale w miejskim stylu, stan może być wyższy, bo spodnie i tak nie będą nas uciskać. Nie musimy koniecznie zakładać na siebie tak zwanych namiotów, które będą zakrywały nasze zwiększające się z miesiąca na miesiąc okrągłości. Możemy też śmiało stawiać na obcisłe bluzki i sweterki, również sukienki, bo nie mamy czego ukrywać. Pamiętajmy też zawsze o wygodnych butach: dziś dostępnych jest tyle pięknych i jednocześnie wygodnych fasonów obuwia, że mamy w czym wybierać.

Jak wybrać spodnie ciążowe

Zastanawiasz się nad zakupem spodni ciążowych i nie wiesz, czym się kierować? Przede wszystkim pamiętaj, że nie zawsze to, co jest napisane, na metce jest prawdą, albo to jakim dany produkt jest reklamowany, pokrywa się z rzeczywistością. Spodnie ciążowe nie są takimi dlatego, że ktoś je tak nazwał. Spodnie ciążowe muszą mieć dwie podstawowe cechy: powinny być wygodne i jednocześnie nie mogą absolutnie powodować żadnego ucisku. Możemy wybierać ogólnie między dwiema opcjami.

Jeżeli spodnie wykonane są ze sztywnych materiałów takich jak jeansy, powinny mieć niski stan, aby nie uciskały naszego brzuszka. Najlepiej, jeśli nawet jeansy z niskim stanem były wykonane z jak najbardziej delikatnego i miękkiego materiału. Dobrze sprawdzą się oczywiście także wszelkie spodnie o fasonie tak zwanych ogrodniczek, ponieważ zakrywają nasz brzuszek, są wygodne i nigdzie nas nie uwierają, jeżeli mamy dobrze dobrany rozmiar. Jeśli chcesz nosić spodnie z wysokim stanem, to koniecznie muszą być one wykonane z miękkiego materiału. Jeżeli będzie inaczej, spodnie będą Cię uwierały, co może być nawet groźne dla zdrowia malucha.

Musisz mieć swobodę poruszania się, a więc spodnie nie powinny Cię w żaden sposób ograniczać. Warto zastanowić się nad sportowymi spodniami w miejskim stylu.

To spodnie, które wykonane są z materiałów podobnych do zwykłych dresów, ale o ciekawych fasonach, które można łączyć zarówno z eleganckimi bluzkami, jak i ze zwykłymi t-shirtami czy topami w rodzaju bokserek. Te spodnie są tak wygodne, że nawet jeśli cały dzień mamy je na sobie, nie czujemy żadnego ucisku czy dyskomfortu.