Wiecie jak to jest kiedy przychodzi czas na remont mieszkania, ale tak naprawdę nie jesteście do końca pewni, co chcecie zrobić, jak wykończyć mieszkanie? Ja wiem i trochę Wam o tym opowiem.

Moje dylematy wahały się między: płytki, czy parkiet, malować, czy tapetować itp. Kiedy i u Was pojawią się podobne dylematy, zróbcie to co ja, ponieważ inne opcje tylko komplikują sytuację. Sprawdziłam w internecie wszystkich najlepiej ocenianych fachowców w okolicach Poznania i wybrałam tapeciarza- postawiłam na antyczne tapety, oraz płytkarza- płytki na wzór marmuru.

Panowie nie wchodzili sobie w drogę i wykonali pracę w ekspresowym tempie. Efekt końcowy był zachwycający! Zamówienie płytkarza i tapeciarza to był strzał w dziesiątkę, polecam korzystanie z usług fachowców. Sobie zostaw sprzątanie po remoncie.

Płytki w Twoim wnętrzu- najlepsze przygotowanie.

W moim mieście Poznaniu często organizuje się Targi, dzięki którym można zapoznać się z działaniem i funkcjonalnością danej branży, lub produktu. W Poznaniu też mam mieszkanie, które wymagało niewielkiego remontu i odnowy podłóg w łazience. Kilka miesięcy wcześniej uczestniczyłam w Targach budowlanych i właśnie tam poznałam wielu fachowców w tym płytkarzy z Poznania i okolic.

Zapoznałam się z technikami i bardzo ciekawymi rozwiązaniami, dowiedziałam się dużo o technologii płytek. Moja wizyta na Targach zaowocowała w późniejszym terminie, ponieważ z taką wiedzą mogłam śmiało rozpocząć prace w moim mieszkaniu. Pokusiłam się o zastosowanie nowinek technologicznych, zaangażowanie projektanta było zbędne sama, zaprojektowałam wnętrze i sama dobrałam płytki odpowiednie do pomieszczenia. Najlepsze przygotowanie do remontu to fachowa wiedza. Warto szukać jej wszędzie i zawsze kiedy tylko nadarzy się okazja.

Podłogowy problem w przedpokoju.

Nic tak nie nie irytuje mnie w zimie jak fakt wiecznie mokrej i brudnej podłogi w przedpokoju. Pomimo moich starań moja podłoga dosłownie siąknęła wszelkie piaski, ziemię i niestety wodę. W przedpokoju kilka lat temu położyliśmy panele podłogowe. Nie przemyśleliśmy tej inwestycji pod względem wymienionym wyżej. Przez nasz dom w ciągu dnia przechodzi wiele osób, ponieważ prowadzimy małą firmę z siedzibą, właśnie w domu.

Problem utrzymania odpowiedniej czystości w domu pojawia się więc regularnie w każdym sezonie jesienno- zimowym. Całkiem niedawno do grona naszych klientów dołączył płytkarz i jak się wkrótce okazało, my również staliśmy się klientami tego pana.

Po oględzinach przedpokoju płytkarz wybrał się na zakupy do pobliskiego Poznania i już po trzech dniach cieszyliśmy się  z tej współpracy!

Kupiliśmy lepsze okna do naszego domu. Zobaczcie sami co już wiem o oknach!

Zrywanie starej podłogi również okazało się miłym doświadczeniem, ponieważ wizja nowości i co za tym idzie czystości w domu, stanowiła dla nas miłą perspektywę. Z nową podłogą, z pięknymi płytkami łatwiej jest o utrzymanie czystości, a ciemniejszy kolor płytek, który dopasowaliśmy do mebli świetnie kryje to czego ludzkie oko nie wychwyci!

Aranżacja tarasu.

Powoli zbliżał się sezon wiosenny, więc powzięłam plany, na zaaranżowanie przestrzeni tarasu. Pod uwagę wzięłam, między innymi: meble, dekoracje ogrodowe, oświetlenie. Zanim jednak zająć się wyposażeniem musiałam zadbać o odpowiednie podłoże. Muszę przyznać, że przypadł mi do gustu piękny styl nazywany wabi-sabi. Jest to połączenie kamienia z surowością drewna, przy minimum dodatków- najogólniej mówiąc. Skonsultowałam moją wizję z płytkarzem, który postanowił podjąć się wyzwania położenia płytki tarasowej z drewna egzotycznego, dopełniając całość pięknym akcentem z kamienia na samym środku tarasu.

Muszę przyznać, że znalezienie płytkarza z ogłoszenia, który podejmie się takiemu zakresowi prac, nie było łatwo. Na szczęście w Poznaniu na rynku usług fachowców płytkarzy jest całkiem sporo. Płytkarz po ówczesnym przygotowaniu podłoża zaczął prace od środka tarasu, kładąc nieoszlifowany kamień, następnie wykorzystał idealny kształt tarasu i kładł płytkę tarasową zgodnie z moimi zaleceniami! Teraz mam piękny taras, który sprawia, że nawet pochmurne dni nie są w stanie zepsuć mojego nastroju!

Czysta podłoga, czyli płytki nie tylko w domu.

Z pewnością większość z nas marzy lub marzył o własnym domu. Gdzieś w spokojnym miejscu, w ciszy, z przyjemnym klimatem zapewniającym ukojenie po codziennych zmaganiach i trudach. Mnie się udało i posiadam piękny drewniany dom, który spełnia moje wymagania. Niestety moja miłość do drzew kończy się na lipie która, chociaż zapewnia cudowny cień, w lecie to niesamowicie odbarwia płytki, które tak skrupulatnie dobierałam. Pertraktacje z rodziną na temat ścięcia drzewa nie docierały do mnie, więc postanowiłam rozwiązać problem w inny sposób.

Wyszukałam z listy kontaktów numer do płytkarza, który ma siedzibę w Poznaniu i poprosiłam o cenną radę. Tak jak myślałam, płytkarz pomógł mi uratować nieszczęsną lipę i moje ceramiczne płytki. Polecił mi impregnat silikonowy, który zabezpieczając, płytki również pozwolił na dużo, łatwiejsze pozbywanie się soków z lipy. Impregnat dodatkowo uszczelnił spoiny płytek więc przy okazji dbania o nienaganną czystość tarasu, chronię go przed wilgocią. Lipa nadal może dawać mnie i mojej rodzinie cień w upalne dni!

Jak znalazłam płytkarza, który spełnił moje zachcianki.

Szukałam ogłoszeń związanych z fachowym doradztwem i wykonawstwem w dziedzinie płytek do salonu. Jestem kompletnie zielona w temacie i szczerze mówiąc kontaktując, się, z branżowcami nie wiedziałam, o co konkretnie zapytać. Tym bardziej że moje zachcianki nie były standardowymi, a nawet skomplikowanymi. W końcu znajomy z Poznania polecił mi płytkarza, który podobno zajmuje się tym, czego żaden płytkarz nie zrobi i nie podejmie się z pewnością.

Moim założeniem było pogwałcenie wszystkiego, czego nie wolno robić aranżując pomieszczenie z płytkami. Jak się okazało płytkarz, ani nie był zdziwiony, ani poruszony moją prośbą. Wykonał moje zlecenie w każdym calu, bez zmrużenia oka i nawet najmniejszej drwiny.

Jestem zachwycona efektem końcowym i ogólnym nastawieniem pana płytkarza. Chociaż podejrzewam, że jeszcze nie raz opowie moją historię innym, jako przestrogę przed trudnymi klientami! Ja bynajmniej jestem zadowolona z poziomu wykonanej pracy i kultury osobistej tego pana.

Wyszkolony na płytkarza.

Mojemu dobremu koledze ,który już od dawna zajmował się pracami budowlanymi, i wykończeniowymi trafiło się zlecenie, któremu nie mógł niestety podołać. Dlaczego? Ponieważ jeszcze nigdy nie kładł płytek, a zlecenie dotyczyło właśnie ułożenia podłogi z płytek. Ponieważ mój znajomy to ambitny człowiek postanowił nie odpuszczać tego zlecenia, wręcz przeciwnie zwiększyć ofertę firmy o układanie płytek.

Jako że zlecenie miało termin rozpoczęcia dość odległy, postanowił nabrać wprawy, pomagając znajomemu płytkarzowi, mieszkającemu w Poznaniu. Metodą prób i błędów, i niestety kosztem nerwów znajomego doszedł do wprawy  już po niespełna dwóch tygodniach! Do czasu rozpoczęcia prac we własnym zakresie nauczył się już wszystkiego, o czym płytkarz powinien wiedzieć i pamiętać. Okazało się nawet, że zlecenie, które przyczyniło się do automobilizacji mojego kolegi, zapoczątkowało dobrą passę przez kolejne kilka lat i to w dziedzinie kładzenia płytek, nie tylko w mieszkaniach! Teraz czekam, aż mój znajomy płytkarz zajmie się moją podłogą.

Płytki łazienkowe, to element który najczęściej będzie służył nam przez wiele, wiele lat. Mają one za zadanie nadać łazience nie tylko eleganckiego wyglądu pod względem estetyki, ale i pomóc w zachowaniu tej estetyki przez długie lata. Jakie płytki wybrać do łazienki? Podpowiemy co nieco, czym kierować się wybierając odpowiedni produkt. Płytki łazienkowe należy dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć. Możesz śmiało postawić na niecodzienny kształt płytek, na przykład na wąskie prostokąciki, ale i na większe płytki, które po zamontowaniu będą wyglądały jak jednolita ściana. Podobnie jak w przypadku płytek kuchennych, możesz wybrać płytki w jednolitej barwie, ozdobione na przykład delikatną fakturą, a pomiędzy nimi od czasu do czasu umieścić jakiś bajeczny motyw. Pamiętaj, aby wybierać płytki, które pochodzą z tego samego kompletu, nie tylko o tych samych rozmiarach. Wybór designu, wystroju, zależy tylko od Twojego gustu i zasobności portfela.

Pamiętaj o tym, jakie płytki wybrać, by spełniały one swoją rolę w łazience. Najlepsze płytki łazienkowe, to płytki rektyfikowane. Oznacza to, że zachowują swój rozmiar z dokładnością do 0,2 milimetra. Kąt między bokami płytek, to dokładnie 90 stopni. Krawędzie płytek zwykłych są zaokrąglone, płytek rektyfikowanych z kolei ostre. Dzięki temu płytki wyglądają bardziej jednolicie, krawędzie są mniej widoczne. Dzięki temu mniej brudu dostaje się między płytki i co najważniejsze: mniej wody, która mogłaby spowodować uszkodzenie łączenia płytek ze ścianą. Płytki rektyfikowane są nieco droższe, jednak warto na nie postawić. Jeśli jednak wolisz płytki tradycyjne, kalibrowane, które są nieco tańsze, zwracaj zawsze uwagę na to, by kupić odpowiedni, dobrej jakości klej do płytek.

To samo dotyczy materiału, który służy jako fuga między kafelkami. Stawiaj na materiały dobrej jakości, by nie uległy one zniszczeniu. Jeśli masz dylemat, jakie płytki wybrać, kalibrowane czy rektyfikowane, zastanów się co wolisz: mieć kafelki z szeroką fugą, którą trzeba będzie co jakiś czas odnowić, czy mieć kafelki ściśle do siebie przylegające, między którymi nie osadza się brud, jednak dopłacić nieco więcej.