Nie ma jak stary dobry samochód , który towarzyszy nam przez sporą część życia . Wyręcza i daje nam wygodę , a w zamian oczekuje od nas tylko ciągłych napraw . Kosztownych napraw , ale przecież nasza wygoda jest najważniejsza , prawda ?

Prawda to oczywista , ale nie za cenę wyrzucanych w błoto pieniędzy , które zawsze można zainwestować w kupno nowego lepszego modelu ! Oczywiście na nowy samochód trzeba by nam było pracować i odkładać pieniądze przez dłuższy czas , zatem wizyta w banku powinna przekonać nas do kredytu na samochód . Za jego sprawą staniemy się posiadaczami wymarzonego modelu . Kwota udzielonego kredytu na samochód powinna wystarczyć nawet na zakup samochodu , który nie posiadał jeszcze właściciela . W zależności od upodobań co rzecz jasna jest kwestią również gustu . Bank udziela kredytu na samochód i celowość tego kredytu musi być zachowana pod groźba cofnięcia i zażądania zwrotu pieniędzy .

Teraz zastanówmy się nad cechami głównymi kredytu na samochód . Trzeba nam przeanalizować wiek auta o które chcemy się starać , dlatego , że banki niechętnie , a raczej wcale nie chcą kredytować starych samochodów ( biorąc pod uwagę spłatę kredytu maksymalny wiek auta powinien wynosić od piętnastu do dwudziestu lat ) .

Do tego dochodzi również wyższe oprocentowanie kredytu co w porównaniu z nowym autem wynosi więcej .

Czy istnieje okres karencji , który w wypadku opóźnień związanych na przykład z tymczasową utratą pracy , uchroni nas przed konsekwencjami , a z tym wiąże się ubezpieczenie spłaty kredytu .

Ewentualna opłata wstępna w zamian za niższe oprocentowanie w ramach trwania kredytu . Można również wybrać walutę , która nas najbardziej interesuje – w tej walucie będziemy później spłacać kredyt na samochód , więc warto się nad nią dobrze zastanowić . Okres kredytowania im dłuższy tym kwota staje się wyższa , w zamian za niższe opłaty miesięczne .

To tylko kilka elementów , które składają się na całość kredytu . Co bank to obyczaj zatem nie należy opierać się na informacjach ogólnych , ale drążyć informatory , internet , itp. Koszt kredytu , aby nie przekroczył naszych najśmielszych koszmarów dzielimy przez wyżej podane wyżej cechy i wybieramy oczywiście najtańszą istniejącą ofertę .

Wypełnianie formularzy do trudnych nie należy i nie kosztuje nas nic ponad chwilę czasu , zatem przystąpienie do poszukiwań i cała realizacja z tym związana powinna pójść jak po maśle , łagodnie i bez przeszkód .

Wielu z nas słyszało zapewne również o bankach samochodowych . Takie banki udzielają kredytów samochodowych w oparciu o współpracę z koncernami samochodowymi .

Taki kredyt można zaciągnąć u dilera samochodowego , a działa on na zasadzie kredytu balonowego , co znaczy ,że połowę kwoty kredytu wpłacamy od razu , a druga zostaje rozłożona na krótki okres bez naliczania odsetek . Próbujmy naszych sił wszędzie gdzie tylko istnieje taka możliwość i jest zgodne z prawem .