Kiedy zaczynamy myśleć o tym, że przydałoby nam się zrzucić zbędne kilogramy, myślimy sobie, że dieta musi być trudna. Na sklepowych półkach mamy do dyspozycji tyle przepysznych produktów, że trudno jest nam wyeliminować wysokokaloryczne produkty, które są najsmaczniejsze.

Na czym polega dieta Dukana, która staje się coraz bardziej popularna? Przede wszystkim, mamy do dyspozycji około stu produktów spożywczych, które możemy jeść. Siedemdziesiąt dwa z nich to produkty pochodzenia zwierzęcego, pozostałe są pochodzenia roślinnego. Co najważniejsze, możesz je jeść w zasadzie do woli. Dieta Dukana pozwala nam schudnąć w naturalny sposób. Jeżeli zastosujesz się do jej wytycznych dokładnie, Twoja waga stopniowo zacznie spadać.

Co więcej, jeśli będziesz przestrzegać wytycznych jeszcze po samej fazie odchudzania, waga ustabilizuje się i nie będziesz się więcej borykać ze zbędnymi kilogramami i fałdkami tłuszczu. Dieta Dukana, to cztery fazy, które następują jedna po drugiej. Dzięki tym fazom możesz schudnąć niemalże błyskawicznie. Faza pierwsza diety nazywana jest fazą ataku. To faza błyskawiczna, która przynosi niemalże natychmiastowe rezultaty. W tej fazie diety masz do dyspozycji wspomniane siedemdziesiąt dwa produkty, które są bogate w białko. W fazie drugiej masz do dyspozycji poprzednie produkty oraz kolejne dwadzieścia osiem.

W tej fazie przez kilka dni stosujemy dietę, która składa się tylko z najczystszych protein naprzemiennie z dietą, gdzie oprócz protein mamy także wspomniane dwadzieścia osiem składników, czyli warzyw. Kolejna faza diety, faza trzecia, nazywana jest fazą naprzemienną. Trwa ona dziesięć dni na każdy kilogram, który straciliśmy. W tej fazie powoli i skutecznie wracamy do zrównoważonej diety. Stopniowo, powoli wprowadzamy do naszej diety inne niż wymienione sto. Możemy zacząć wprowadzać produkty, które należą do naszych ulubionych, a nie było ich na liście.

Czwarta faza to faza stabilizacji, podczas której nasza zdobyta wymarzona waga i sylwetka po prostu pozostaje taką.

Dana Tentis PxHere