Stworzenie lekkiego okna o doskonalszych parametrach jest możliwe. Mniej szkła nie oznacza, że okna nie będą wytrzymałe, ciepłe i ograniczą możliwości konstrukcyjno-projektowe.

Szyby 3-milimetrowe są zdecydowanie wygodniejsze! Szybka 3-milimetrowa, czyli cieńsza od przyjętych za standardowe 4-, to ogromny postęp w tworzeniu okien. Szkło stanowi najcięższy element konstrukcji okna, a odjęcie milimetra równoznaczne jest z zabraniem 2,5 kg wagi na każdy metr kwadratowy szyby.

Warto więc obliczyć, że jeśli chcemy zamontować okno składające się z 3 szyb i mierzące 2 metry, 3-milimetrowe szyby będą lżejsze od klasycznych aż o 15 kg.

Różnica jest ogromna i niezwykle istotna, kiedy przychodzi czas wiatrów, burzy, a my w ekspresowym tempie zmuszeni jesteśmy w całym domu zamknąć okna. Problem z tą czynnością będą miały osoby starsze, schorowane, dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Cieńsze szyby mogą stać się wybawieniem dla tych osób, zaś sama konstrukcja okna zapewnia, że posłuży nam dłużej, a okucia będą funkcjonowały bez problemów.

Rozwiązanie, o którym mowa, powinno spodobać się osobom marzącym o wielkich przeszklonych ścianach– lżejsze okna łatwiej się obsługuje, a co za tym idzie– mogą być o wiele większa.

Szyba, zwana „trójką”, posiada również swoje walory estetyczne, ponieważ cieńsza szyba jest przezierna i z powodzeniem można ją stosować w systemie Platinum Evolution oraz Winergetic.

Cieńsza szyba nie oznacza, że okna będą słabsze. Hartowanie 3-milimetrowej szyby sprawi, że będzie ona na tyle wytrzymała, że na fragmencie formatu 1,2m x 2,5m z powodzeniem można nawet skakać.

szczelne okna intermedialna
szczelne okna intermedialna pexels-max-vakhtbovych-7031407

Nie należy obawiać się złej inwestycji. Specjalista sprawdzi, czy przy sugerowanej powierzchni szyby będzie ona wytrzymała. Problem pojawić się może jedynie przy wielkich przeszkleniach– wtedy i 4 milimetry mogą okazać się za małym formatem.

Cienka szyba nie obniża także parametrów izolacyjnych, a– co ciekawe – może je jedynie podwyższyć. W jaki sposób?

Kompletny pakiet składa się z szyb i przestrzeni zawierającej gaz o niewielkiej przenikalności ciepła– argon. Porównując pakiet 3-milimetrowy z 4-milimetrowym okaże się, że ten pierwszy o wiele lepiej ochroni ciepło w pomieszczeniu.

Nowe okna potrafią również współpracować z siłami natury i nawet na siebie zarabiać. W jaki sposób? „Inteligentne” okna przepuszczają niewiele więcej ciepła niż chociażby ściany domu, ale pozwalają ciepłu słonecznemu wejść do pomieszczenia.

W ten sposób mieszkanie staje się doskonale nasłonecznione, a przy odpowiednim nasłonecznieniu rocznie możemy nawet dzięki oknom zyskać 1kW energii. https://www.intermedialna.pl/dom-i-ogrod/uszczelnienie-okien-zmniejszy-rachunki-za-energie-elektryczna.html

Wszystko za sprawą powłok przepuszczających więcej energii. Ryzykiem może być przegrzanie mieszkania, jednak niektóre firmy dysponują narzędziami, dzięki którym można dobrać szyby i powłoki do poszczególnych okien w domu (wszystko zależy od powierzchni czy przestrzeni geograficznej).

Profesjonalny doradca pomoże dokonać symulacji kosztów i zysków oraz dobierze odpowiedni pakiet okien.

Sponsorowany