Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu, ale nie wiesz jaką ofertę wybrać: banku czy parabanku? Chcesz sobie kupić nowe meble do salonu, nowe łóżko do sypialni, nową lodówkę, komputer, telewizor, czy po prostu chcesz pojechać na długi weekend poza miasto i odpocząć trochę w SPA, ale nie masz na to pieniędzy?

Podpowiemy Ci co nieco czym różnią się oferty banków od ofert parabanków. Przede wszystkim pamiętaj, że zarówno kredyty w banku jak i w parabanku są całkowicie legalne.

Banki są pod nadzorem państwa, natomiast parabanki nie. Parabanki to firmy prywatne które zakładane są głównie przez osoby dysponujące sporymi zasobami finansowymi, które chcą zarobić na udzielaniu nam kredytów. Jeśli chodzi o same kredyty, często oprocentowanie w bankach jest korzystniejsze, niższe niż w parabankach.

Należy jednak zawsze dokładnie to przeanalizować, czy na przykład w umowie którą podpisujemy w banku nie ma zawartych dodatkowych kosztów i opłat, co może mieć miejsce https://www.intermedialna.pl/ . Parabanki raczej unikają umieszczenia w umowach kredytowych takich słów, które mogłyby nas zniechęcić, to znaczy na przykład informacje o dodatkowych kosztach.

Dla parabanków największą zachętą jaką proponują swoim klientom jest prostota wzięcia kredytu. Biorąc kredyt w banku musimy dostarczyć wiele różnych dokumentów i zaświadczeń, dodatkowo zostaniemy prześwietleni w BIK http://fashionh.pl/fashionh-porady/42. Jeśli mamy na karku komornika, pożyczki nie dostaniemy. To samo jeśli nie mamy stałego dochodu, który legalnie możemy udokumentować, nie dostaniemy kredytu.

Dla parabanku natomiast nie ma znaczenia, czy widniejemy w Biurze Informacji Kredytowej jako dłużnicy czy nie. Parabank udzieli nam kredytu https://www.defu.com.pl/ nawet jeśli mamy jakieś zaległe zobowiązania, ponieważ nawet nie będzie wnikał w to, czy na czas spłaciliśmy wszystko co do tej pory pożyczyliśmy.

By wziąć kredyt w parabanku wystarczy mieć przy sobie dokument, który potwierdzi całkowicie naszą tożsamość, to znaczy dowód osobisty.

Na podstawie dowodu osobistego, który potwierdza naszą tożsamość i pełnoletność, parabank udzieli nam kredytu, który zostanie dokładnie opisany w umowie wraz z kwotą, jaką będziemy musieli w danym terminie zwrócić.