Na czym polega prostowanie włosów kreatyną? Czy warto zastanowić się nad takim zabiegiem i co dzięki niemu możemy osiągnąć? Kuracja kreatynowa, czyli prostowanie włosów kreatyną, jest zaawansowaną terapią, która pomaga przede wszystkim zregenerować nawet najbardziej zniszczone włosy i sprawić, aby wyglądały na proste, gładkie i lśniące. One po prostu takie się stają.

Terapia opiera się na zastosowaniu kreatyny, która jest głównym składnikiem i budulcem naszych włosów, skóry i paznokci. Kreatyna pomaga włosom powrócić do pierwotnego, naturalnego i zdrowego stanu. Kreatynowe prostowanie włosów, na świecie znane jest jako Brazylian Blow lub Brazilian Kreatin Treatment. Jest zabiegiem, który ma na celu wyprostować nasze włosy i sprawić, że będą wygładzone.

Następuje nie tylko optyczny efekt prostowania i wygładzania włosów, ale także prawdziwa regeneracja struktury włosów. Regeneracja jest dogłębna, a więc utrzymuje się na długo: jej efektami możemy cieszyć się przez długi czas. Kuracja kreatynowa, kreatynowe prostowanie włosów polega na tym, że kreatyna niemalże wtłaczana jest w nasze włosy przy użyciu wysokiej temperatury. Kreatyna zostaje wprasowana w strukturę naszych włosów, aby wypełnić ewentualne ubytki.

Jeśli we włosach brakuje pewnych elementów, są rysy, których gołym okiem nie widzimy bezpośrednio, ale które jednak sprawiają że włosy nie wyglądają estetycznie, kreatyna wtłoczona we włosy wnika w ubytki i nadaje im piękny, zdrowy wygląd. Produkty, których używa się do kuracji kreatynowej, nie powodują żadnych zaburzeń, ponieważ używane są do ich produkcji tylko i wyłącznie naturalne składniki.

Kosmetyki do włosów prostowanych prostownicą

. Możemy zauważyć, że u dziecka włosy są delikatne i miękkie, ich końcówki się nie rozdwajają a włosy są po prostu błyszczące. Jest tak dlatego, że u dziecka włosy jeszcze nie miały okazji spotykać się przez długi czas z promieniami UV, wysoką temperaturą generowaną przez otoczenie, słońce, czy używaną przez większość dorosłych osób, zwłaszcza kobiet, suszarką do włosów. Włosy, które mają w sobie jakiekolwiek ubytki, nie wyglądają gładko, ponieważ są zniszczone.

Gołym okiem nie widzimy ubytków i ewentualnych rys, jednak całokształt zamienia się w niekoniecznie przyjemną dla oka strukturę. Jeżeli chcemy, aby nasze włosy nie cierpiały podczas używania mocno nagrzanej prostownicy, możemy zastosować kosmetyki, które te włosy ochronią.

Z reguły mają one formę spray’u i nakładamy je na nasze włosy tuż przed stylizacją za pomocą prostownicy. Możemy znaleźć również odżywki w innej postaci, które nakładamy na włosy po umyciu, które pozostają na nich jak tradycyjna odżywka i również chronią strukturę naszych włosów przez efektami wywoływanymi przez zbyt wysoką temperaturę. Jeżeli chcesz mieć zawsze zdrowe i proste włosy, staraj się wyszukiwać kosmetyki, które zawierają w sobie dużą ilość naturalnych składników, nie składników pochodzenia chemicznego. Świetnie sprawdza się na przykład kreatyna, która jest głównym budulcem naszych włosów.